Přesně něco takového slibuje tzv. Kitchensurfing, který má za cíl dostat profesionální kuchaře z prestižních restaurací k vám domů.

avatar

Vilém Bartošák
Rodina a přátelství, za to stojí bojovat

Chcete, aby u vás doma v kuchyni vařil Zdeněk Pohlreich?

Dáme jídlo?

Pokud jde o podnikání, je gastronomie velmi atraktivní obor, ve kterém ale rozhodně není snadné přežít. Roustoucí počet nových restauračních konceptů a služeb ale ukazuje, že nás čekají ještě velké věci. Mnoho lidí nemá čas na nakupování a vaření, někdy dokonce nejde ani o čas, ale jen o talent umět z kvalitních surovin uvařit opravdu něco dobrého. Nyní zažíváme velký BUM dovážkových služeb typu Dáme jídlo či Jídlo teď. Množství televizních show také veřejnost přesvědčuje o tom, že jíst dobře není jen tak a kouzlo zdravé kuchyně se rozhodně neukrývá v blafech od Láďy Hrušky, který mezi ztrátou malajského letadla a ukrajinskou krizí dokáže z Tesco mozzarely udělat korbáčiky. Opravdu dobré jídlo vyžaduje zkušeného kuchaře, ale kde takového sehnat?

Kuchař do domu

Zajímavý projekt s názvem Kitchensurfing funguje zatim v několika městech na světě, za všechny lze jmenovat například New York, Chicago či Berlín. A jak funguje? Navštívíte web, vyberete si kuchaře, zaplatíte a on přijede k vám domů a ve vaší kuchyni uvaří něco z jeho reportoáru. Buď mu můžete nechat volnou ruku, nebo si předem vybrat z menu. Vše záleží jen na vás. Za projektem stojí Chris Muscarella, který chtěl kuchařům nabídnout přivýdělek a způsob, jak se zviditelnit a najít si třeba i trvalou práci v domácnosti některých zákazníků.

Může to fungovat?

Nedovedu si moc představit, že by u nás v ČR někdo zval k sobě domů kuchaře, ale třeba ještě nenastal ten správný čas. A mít možnost pozvat si k sobě domů třeba Pohlreicha by nebylo vůbec od věci, protože kromě jídla by se člověk i dobře pobavil. Služeb soukromého kuchaře navíc nemusíte vyžití jen když máte s přítelkyní hlad, Kitchensurfing se hodí také na různé oslavy, večírky atd. To už dává větší smysl, no ne?

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář