Tiskárny se už dávno nepoužívají jenom ve firmách. Vzhledem k jejich cenám jsou i běžnou součástí domácnosti. Pokud ji ve svém domě nebo bytě také máte, je dobré vědět, na co hledět ve chvíli, kdy vám dojde náplň a vy se neobejdete bez výběru nové.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Co vědět, když vybíráte náplň do tiskárny?

Jaký typ náplně?

Zde hraje roli vaše tiskárna. Tedy také její typ. Začneme variantou, která je v domácnostech běžnější. Jedná se o inkoustovou tiskárnu. V takovém případě budete potřebovat cartridge Lexmark, popřípadě jiný typ značky. Technologie tisku je u nich založena na stříkání inkoustu přímo na papír. Jsou ale i tiskárny laserové, do kterých se kupují takzvané tonery. Ty neobsahují inkoust, ale jemný prášek. A jak funguje tisk zde?

  • Přenesení prášku na válec
  • Aplikace z válce na papír
  • Zakonzervování při vysoké teplotě

Jaké označení náplně?

To záleží na tom, jaký máte typ tiskárny. Nutno říci, že typ vašeho přístroje a typ náplně svým označením neshodují. Jsou však kompatibilní a tak je třeba najít právě tu náplň, která je do vaší tiskárny vhodná. Vše si můžeme ukázat na příklad. Tím je levný toner CE285A, který je tou pravou volbou ve chvíli, pokud máte některou z tiskáren řady HP LaserJet M, stejně jako některou z řady označené jako HP Laserjet P.

Jaký výrobce náplně?

Dělit je lze na originální a alternativní. První možnost je charakteristická tím, že náplň vyrobila stejná značka, která vyrobila i vaši tiskárnu. Tedy některá ze známých firem. U druhé možnosti platí, že náplň mohla vyrobit jakákoliv jiná společnost, a tak na ni chybí ono originální logo. Pokud jde o kvalitu provedení a také kvalitu tisku, jsou obě varianty vesměs srovnatelné. To, čím se liší, je především cena. Ty originální jsou i vzhledem k samotné značce často mnohem dražší, než je tomu u skupiny druhé. Konkrétně uveďme, že se ceny mohou lišit třeba i o desítky procent.

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář