Při pracovním pohovoru jste se už jistě setkali s požadavky na titul MBA nebo s některými jeho držiteli. Chcete vědět, co titul MBA znamená a kde ho získat? Přečtěte si článek, ve kterém se dozvíte všechny důležité informace.

Co znamená titul MBA a jak ho získat?

Chcete se stát úspěšným manažerem? Začněte studovat MBA!

Master of Business Administration – to přesně znamená zkratka MBA. Studium je zaměřené na získání znalostí v oboru managementu. Pokud tedy jednou chcete být velkým byznysmenem, máte velké plány, co se vlastní budoucnosti týká, důležitost tohoto titulu rozhodně nepodceňujte. Můžete díky němu získat mnoho zajímavých pracovních příležitostí, nebo se plně věnovat vlastnímu podnikání.

Studium MBA představuje postgraduální studijní program. Jedná se tedy o doktorské studium, před kterým musíte nejprve úspěšně dokončit studium magisterské. Titul MBA můžete získat například na European Business School. Mnoho užitečných informací o tom, jak studium vypadá, co obnáší a co vám do budoucna přinese najdete na webových stránkách Ebschool.cz.

Studijní programy na European Business School

European Business School vám přináší spoustu zajímavých studijních oborů. Kromě MBA se jedná také o BBA, DBA, MPA nebo LL.M. Obory jsou rozdělené do jednotlivých programů, které se plně přizpůsobí vašim konkrétním představám. Jedná se o speciální systém vzdělávání dale carnegie, který se vyvíjí již od roku 1912. Díky němu konečně objevíte svůj potenciál a naučíte se maximalizovat své schopnosti. Studovat můžete nejen v českém jazyce, ale i v angličtině. Pokud vás na studiu vždy nebavilo zbytečné učení věcí, které v praxi nepoužijete, tak vás tento přístup ke vzdělávání rozhodně potěší.

Práce a škola – jde to dohromady?

Pokud stále ještě studujete, je MBA způsob, jak dál pokračovat a získat další nové znalosti a zkušenosti. Jestliže už ale pracujete, pravděpodobně se vám nebude chtít práci opustit a znovu usednout do školní lavice. V případě MBA to rozhodně ničemu nevadí. V rámci semestru se u jednotlivých hodin organizují pouze dvě až čtyři tématická setkání. Zbytek už závisí jen na vás a na vaší chuti do studia. Většina zaměstnavatelů navíc rozhodně ocení vašeho rozhodnutí, někteří dokonce samotné zaměstnance motivují k tomu, aby MBA titul získali. Zkušenosti v oblasti managementu firmy jsou dnes velmi žádaným artiklem na trhu práce a něčím, co vám ukáže všechny možné aspekty podnikání.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

  • Matouš

    Maslím, že titul se dá získat i na jiných školách, jako například Institut managementu apráva, Central European Management Institute, Ústav práva, AZ Smart, CBS apod.