Určitě se někdy dostanete do situace, kdy se ocitnete v občansko-právním nebo obchodním sporu a budete potřebovat právní pomoc. Pak nezbývá než hledat advokáta, který se zabývá právě vaší problematikou. Najít dobrého odborníka ale může být oříšek.

avatar

Kamil Kovář
Každý den ve světě technologií a internetu

Hledáte pomoc v právním sporu nebo se sloučením půjček?

Vyberte si vhodného advokáta

Pokud máte pocit, že jste v koncích a nemůžete objevit nikoho, kdo by se vaší kauzy ujal, zkuste aktuální seznam advokátů. Je možné, že právě zde najdete to, co potřebujete.

Co by měl vámi požadovaný advokát znát a vědět?

  • Musí mít znalosti práva v oblasti, kterou potřebujete.
  • Je třeba, aby znal místní poměry, zvykové právo.
  • Měl by mít přehled v oblasti judikatury a návaznosti jednotlivých procesů.

Jak získat zpět svoje pohledávky?

Možná jsou vaším hlavním problémem pohledávky. Jak se zachovat v takovém případě? Především se obraťte na zkušené odborníky, pro které rychlé vymáhání pohledávek není problém.  Co je potřeba v případě vymáhání pohledávek udělat a nepodcenit?

  • Začít pohledávku vymáhat co nejdříve po její splatnosti. Zkušenosti říkají, že pohledávky do 1 měsíce po splatnosti jsou vymahatelné zhruba z 90 %. Ovšem po 6 měsících od splatnosti možnost získání peněz klesá na polovinu.
  • Je mnohem lepší si na pohledávky najmout externí agenturu.
  • Mimosoudní vymáhání delší než 2 měsíce nemá efekt. Je třeba uplatnit pohledávku u soudu.

Konsolidace je užitečná

Potýkáte se s více půjčkami? Máte několik splátek a cítíte, že vám vše přerůstá přes hlavu? Efektivním řešením je spojit půjčky do jedné. Konsolidace přináší četné výhody. Nezaplatíte tolik peněz na úrocích. Váš splátkový kalendář bude přehlednější. Dá se spojit více různých druhů půjček, například kreditní karty, půjčky, kontokorenty, nákupy na splátky. Je možné splátku i odložit. Rozhodně se vyplatí konsolidaci provést, ušetříte si tím peníze i nervy.

 

 

 

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář