I když statistiky pracovních úřadů ukazují, že nezaměstnanost je poměrně velká, jsou stále odvětví, která mají nouzi o kvalitní zaměstnance.

avatar

Kamil Kovář
Každý den ve světě technologií a internetu

Jaká práce je dnes velmi žádaná?

Obvykle jde o oblasti, kde už jsou třeba potřebné zkušenosti, ale i vzdělání. Prvním příkladem je nabídka práce na pozici CNC operátor. Právě obsluha těchto strojů ve výrobě je velmi ceněna, což se pozitivně promítá i na platu. A že jsou konkrétní lidé skutečně nedostatkovým zbožím, to ukazují i pravidelné nabídky. Máte-li například potomka, u kterého zvažujete budoucí směr studia, s touto oblastí rozhodně nešlápnete vedle.

Oblast skladování distribuce je stále na vzestupu

Neustále u nás rostou různá logistická centra, stejně jako se zde můžeme setkat s obrovskými sklady světových gigantů v oblasti prodeje zboží. V tomto směru je naše země skutečná velmoc. A díky podpoře této expanze mohou vznikat četná pracovní místa. Ta sice nemusí být spojena s tak vysokou kvalifikací, ale oprávnění potřeba je. Jak již tušíte, jde o pozici, kterou je řidič vysokozdvižného vozíku. I když se nejedná o extrémně kvalifikovanou práci, je u ní potřeba dostatek zkušeností, um, ale i smysl pro odpovědnost. A jak je vidět, o takové lidi je dnes také touze. A potvrzují to:

  • Samotní zaměstnavatelé
  • Úřady práce
  • Personální agentury

Nedodržování předpisů je častým prohřeškem

Jsou ale i situace, kdy firma zaměstnance sice sežene, ale následně ho musí zase propustit. Proč? Jelikož neplní své povinnosti, a to hlavně v oblasti bezpečnosti práce. Ať už je to výroba spojená s CNC stroji, nebo oblast skladování a distribuce, úrazů které se mohou stát je více než dost. Proto na pracovištích často vzniká i nová pozice, kterou je kvalifikovaný koordinátor BOZP. Ten monitoruje všechny procesy, ale i zaměstnance a zaměřuje se na klíčové problémy. Případné zranění totiž není nepříjemné jenom pro samotnou firmu, ale hlavně pro toho, kdo si ho svou neopatrností způsobil.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář