Po doménách, pokeru, pojištění a bulváru se podnikatel Jan Bárta pouští do minerálů. Co nabídne nově otevřená prodejna naproti Masaryčce?

avatar

Roman Křivánek
Podnikatel na volné noze a vášnivý cestoval

Kolik stojí kus Měsíce a kde ho lze v Praze koupit?
Nově otevřená Mineralia nabízí největší stálou výstavu a obchod s minerály ve střední Evropě.
zdroj: schickelgruber.blog.cz

Je cílem ruská klientela?

Několik uplynulých měsíců informuje Jan Bárta prostřednictvím blogu o tom, jak se rozhodl zainvestovat do prodeje minerálů. Už jen podle toho, že původním záměrem bylo otevřít luxusní obchod přímo na Pařížské ulici, je docela jasné, na jakou cílovou skupinu podnikavý Bárta míří. Jeho nově otevřená prodejna minerálů není ani tak pro pověrčivé hospodinky nosící opál v kapse zástěry pro zpřístupnění kosmické energie, jak pro movitou klientelu z východu. Najdou si cestu k Masarykově nádraží?

Hitem je kus Měsíce

Zatím největším hitem, na který upozornil tweetem časopis Forbes, je kus Měsíce, který můžete mít doma za pět milionů korun. Cenovka katapultuje kámen mezi Rolls-Royce mezi těžítky.

Další unikáty jsou již na skladě

Na již zmíněním blogu se Bárta pochlubil také dalšími unikáty, které budou buď zdobit prostory prodejny, nebo poslouží propagaci v rámci veletrhů, obchodních domů atd. Jedním z takových unikátů je bezesporu ametystová geoda, která váží skoro 3 tuny! To, jestli je cena 4 miliony korun adekvátní, necháme již na odbornících. Závěrem se určitě hodí zmínit, že Bártu dle vlastních slov na kamenech nejvíce baví vyhledávání těch unikátních, takže se dost možná můžeme těšit i na další kousky, které vyrazí dech – třeba nejen cenou.

Ametystová geoda
Ametystová geoda z Brazílie bude pravděpodobně sloužit propagaci
zdroj: schickelgruber.blog.cz

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář