Mnoho mužů má buď dobrou práci, nebo dokonce podniká. Pokud je to i váš případ a tím oborem je oblast skladování, popřípadě i distribuce nebo prodej výrobků, dáme vám několik tipů jak zboží skladovat efektivněji.

avatar

Jakub Švrdlík
Miluju BMX, sport, ženy, víno a zpěv

Podnikáte v oblasti skladování? Zefektivněte všechny postupy!

A proč se to může hodit? Jelikož primárně:

  • Ušetříte čas při hledání konkrétního produktu
  • Bude stačit méně zaměstnanců
  • Ušetříte zaměstnancům mnoho práce

A co by mělo patřit mezi hlavní základ vašeho skladu? V první řadě je třeba udělat systém, na jehož základě umístíte skladové regálové systémy. Ty navíc mohou pojmout zboží od nejnižších po nejvyšší patra, čímž také naplno využijete vaše aktuální dostupné prostory – bez nutnosti jejich rozšiřování.

Řešení i pro ty, kteří skladují paletové zboží

Samozřejmě klasické regály se využívají hlavně ve chvíli, kdy skladujete a distribuujete menší zboží. Konkrétně třeba takové, které dokáže běžný zaměstnanec bez potíží unést. Jsou ale i situace, kdy můžete skladovat zboží paletové. V takovém případě nezoufejte, jelikož i pro vás existuje řešení. Je jím jedinečný paletový sklad. Ten oblast skladování posouvá ještě o výrazný kus kupředu, jelikož může fungovat zcela automaticky. Vše je řešeno prostřednictvím počítače, a tak konkrétní paleta vždy doputuje přesně tam, kam doputovat má. Totéž platí i o opačné situaci, kdy dáte pokyn a za pár chvil je paleta připravena na expedici. Jednoduché, efektivní a moderní.

Nestíháte? Pracujte nonstop

I když si vše zefektivníte natolik, že už to lépe nejde, stále se mohou objevit chvíle, kdy nebudete stíhat. To je ale dobrou zprávou, jelikož to znamená, že vaše firma prosperuje. Je tedy ideální doba k tomu, rozšířit pracovní dobu. Vytvořit směnný provoz a pracovat nonstop. Samozřejmě s tím mohou souviset další náklady, hlavně na nutné osvětlení. Zde je dobré jít cestou moderních technologií a využít průmyslové osvětlení s LED technologií. A co tato možnost přinese? Nejenom kvalitní bílé světlo, ale i mnohem menší spotřebu v porovnání s klasickými žárovkami, ale i v porovnání se zářivkami.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář