Sedíte doma a přemýšlíte nad tím, že vás už nebaví být řadovým zaměstnancem? Máte nápady a plány na podnikání, ale pořád je před vámi pomyslná stopka, a ne a ne začít? Dejte podnikání zelenou, je to snazší, než si myslíte.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Přestaňte podnikat z obýváku, víme jak na to

Podnikatelský plán jako první krok k nezávislosti

Jestli máte svůj plán na podnikání v hlavě, hoďte si ho nejprve na papír. Podnikatelský plán je důležitější, než si myslíte. Ukáže vám silné a slabé stránky celého projektu a bude to první signál, že už nejste jen teoretici, ale myslíte to vážně. A co by měl takový podnikatelský plán obsahovat? Odpovězte si na následující otázky.

-       „CO“ V čem chcete podnikat, kde jste našli díru na trhu?

-       „KDE“ Pro svůj byznys budete potřebovat prostory nebo reprezentativní sídlo firmy.

-       „JAK SE ZVIDITELNÍM“ Promyslete marketingovou strategii.

-       „SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY“ Kdo vám konkuruje? V čem budete lepší a na čem je potřeba zapracovat?

-       „ZA KOLIK“ Podnikání je třeba v začátku zafinancovat. Kdo vám půjčí? Banka, příbuzní, půjdete do toho s tichým společníkem?

-       „ZAMĚSTNANCI“ Jdete do toho sami, s kamarádem, nebo už kolem sebe máte tým lidí, kteří s vámi potáhnou za jeden provaz?

Jak se zakládá společnost s. r. o.?

Podnikatelský plán byste měli. A teď k samotnému založení společnosti. Určitě jste už slyšeli, že zakládání společnosti s. r. o. není úplně procházka růžovým sadem. Svým způsobem je to fakt. Než se vám podaří firmu zapsat do obchodního rejstříku, čeká vás postávání na úřadech, kompletace dokumentů a sepisování žádostí. Bez předchozí zkušenosti můžete snadno klopýtnout a oprava dokumentů včetně zákonem dané lhůty na vyřízení, vás může stát další čas. Co vás čeká?

-       Na živnostenském úřadě si opatřete živnostenský list. Za kolek zaplatíte 1 000 Kč.

-       Sežeňte si notáře, u kterého sepíšete zakladatelskou listinu. Ten také podá návrh na zápis do obchodního rejstříku.

-       V bance otevřete firmě účet.

-       Najděte pro svou společnost vhodné sídlo. Obstarejte si od majitele nemovitosti souhlas s jeho umístěním.

Začněte podnikat rychleji, jednejte

Trochu vás to vyděsilo? Založení společnosti s. r. o. jde vyřídit i rychleji. Místo třiceti a více dnů můžete podnikat buď za 24 hodin, pokud se rozhodnete pro ready made společnost, nebo za 10 dnů se se službou založení společnosti na klíč. O co jde?

Ready made firmy jsou už založené a čekají pouze na nového majitele. Nemusíte tudíž řešit žádné obíhačky na úřadech, lámat si hlavu nad formuláři žádostí a ztrácet čas. A kolik taková ready made společnost stojí? Zaplatíte 9 900 Kč bez DPH a nemusíte řešit ani sídlo firmy. To dostanete společně s novou firmou na některé z adres na Praze 1, Praze 2, v Brně nebo Ostravě. Druhou variantou je pak služba založení společnosti na klíč. Jen nadiktujete, jak by měla podle vás firma vypadat a Simply Office zařídí zbytek za vás. Vidíte? Podnikat můžete prakticky hned. Tak přestaňte dělat byznys ze svého obýváku a začněte jednat.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář