Hledat práci je nepříjemná záležitost a může se vléct měsíce. Nikoho nebaví chodit od pohovoru k pohovoru a čekat na rozhodnutí. Ale víte, že z každého absolvovaného můžete mít minimálně tři výhody?

avatar

Kamil Kovář
Každý den ve světě technologií a internetu

Proč chodit na pohovory, i když víte, že to nebude to pravé?

Někdo prostě „bere, co je“
Zvláště v některých krajích se obyvatelé potýkají s vysokou mírou nezaměstnanosti, proto uchazečům často nezbývá nic jiného, než zastávat postoj „vezmi, co se namane“. Proto chodí na všechny pohovory, na které je firmy pozvou, a to i když vědí, že dané práce se pro ně zrovna moc nehodí. Pokud k nim ale budou přistupovat správně, mohou tím do budoucna získat tři výhody.

1. Cvičení dělá mistra

Každá zkušenost se počítá, a to i u pohovorů. Zkusíte si jednání zase s někým jiným a poučíte se, co bylo nebo nebylo dobře. Nezapomeňte proto absolvovaný pohovor vždy ohodnotit.

2. Může vás překvapit

Mnohdy se až na pohovoru opravdu ukáže, o jakou firmu se jedná a co budoucímu pracovníkovi nabízí. Možná vás tedy překvapí a bude to práce, na kterou jste dlouhé měsíce čekali. A třeba až tam budete slavit první zaměstnanecký rok, povyprávíte kolegům, jak jste původně na pohovor ani nechtěli jít, protože jste si mysleli, že je to marné.

3. Pákový efekt

K tomuto efektu dochází, když o vás mají zájem třeba dvě společnosti. V jedné by se vám líbilo víc, ale druhá nabízí vyšší plat? Zkuste o tom vedení té první říct. Pokud jste kandidátem, o kterého opravdu stojí, pak jistě konečnou výši vašeho budoucího platu promyslí. Za zkoušku nic nedáte…

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář