Chybí vám novoroční předsevzetí? Máme pro vás pár nápadů, kterými se můžete inspirovat. A zaručujeme vám, že je budete milovat.

avatar

Vilém Bartošák
Rodina a přátelství, za to stojí bojovat

11 neobvyklých novoročních předsevzetí

1. Ochutnat jídlo, které jsem nikdy neměl

Nezáleží, jestli jedno za měsíc nebo každý týden, ale obohaťte si svůj život novými chutěmi. A klidně o tom můžete začít psát blog nebo natáčet videa.

2. Naučit se mít rád své tělo

Všichni chtějí zhubnout, zpevnit postavu, zkrášlit se pro ostatní. Ale co když to uděláte naopak? Co když se nejprve začnete mít rádi takoví, jací jste?

3. Každý měsíc poznat nového člověka

Každý člověk může obohatit váš život, může vám přinést nové myšlenky, inspiraci nebo tipy pro život. Pokud jste extroverti, asi vám takové předsevzetí nebude dělat problém. Pro introverty to však může být náročnější. Berte to však jako výzvu a jděte do toho. Nikdo neříká, že musíte poznávat nové lidi na ulici. Poznávání můžete spojit se svým koníčkem – ať už je to čtení, malování nebo jízda na kole, vždycky je lepší, když poznáte někoho, s kým máte něco společného.

4. Jít a nasednout do prvního vlaku

Už jste někdy něco takového udělali? Stojíte na zastávce, čekáte na autobus, vlak, tramvaj… Ale místo toho, abyste si počkali na tu „svou“, nasednete hned do první, která přijede. A necháte se odvézt na nové místo, prožít něco jiného.

5. Víc se smát a usmívat

Úsměv změní život vám i vašemu okolí. Usmějte se i na cizího člověka v obchodě, na poště, v autobuse – jen tak. Hned to (nejen vám) zlepší náladu.

6. Jednou za měsíc pozvat rodinu/přátele na večeři

Stále někam spěcháme, že nám kolikrát nezbývá čas na svou rodinu a přátele. Zkuste je hned v lednu pozvat na večeři k vám domů. A další měsíc někoho dalšího, koho jste třeba dlouho neviděli. Rozeslat pozvánky můžete hned teď, určitě jsou všichni na Facebooku.

7. Jen tak bloumat ulicemi města

Udělejte si čas a prozkoumejte části svého města nebo okolí vesnice. Zaměřte se třeba na nápisy, grafity, samotné domy, výlohy a výzdoba, plakáty, všímejte si detailů. Určitě najdete místa a věci, které neznáte, a přinesou vám novou inspiraci. Doporučuji zejména kreativním profesím.

8. Navštívit 5 zajímavých míst a vyfotit se tam

Cestování patří k nejoblíbenějším koníčkům a nikdy ho není dost. Nemusíte ale procestovat půl zeměkoule, abyste poznali krásná místa. Ta jsou všude. Najděte jich během roku alespoň pět a zvěčněte se.

9. Naučit se to, co ses jako malý nenaučil

Možná neumíte plavat, lyžovat nebo jezdit na kole. Možná jste se jako malí chtěli naučit hrát na piano nebo být baletkou. Nebo jste byli fascinováni kouzelníky a žongléry. Jděte do toho. Nikdy není pozdě.

10. Dělat věci jinak

Dělat věci jinak znamená vyběhnout ze stereotypů a zaběhlých zvyků. Můžete si třeba koupit pestrobarevnou košili, pokud nosíte jen černou barvu. Nebo ráno pojedete do práce na kole, namísto cesty tramvají. Najdete si novou kavárnu. Zavřete počítač a otevřete knihu.

11. Každý den udělat dobrý skutek

A napište si ho do deníčku. Nebo aspoň do svého kalendáře. Nemusí to být nic velkého – podržíte dveře, pomůžete s nákupem, pomůžete kolegovi. Cokoli se počítá.

Dali jste si letos předsevzetí? Pochlubte se, jaké bylo. Nebo se necháte inspirovat těmi našimi?

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář