V posledních letech se roztrhl pytel s horory, které jsou (ne)záměrně tak špatné, až je sleduje nezvykle hodně lidí. Mohou za to jen vyprsené neherečky?

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

8 nejvíce pošahaných hororů. To nejlepší z totálního dna kinematografie

Žebříček nutného zla

Není to tak dávno, co jsme na muži.cz upozorňovali na pokračování neřkuli kultovního pseudohororu Žralokonádo. Jelikož jsme si opravdu nedělali prdel a dvojku je možné momentálně již celkem bez problému zhlédnout (nikoliv však v kině, ale kdo by si v dnešní době internetu neporadil…), přímo si tahle sorta filmů říká o nějaký komparační článek. Posuďte sami. Když už někdo natočí pokračování filmu, který je tak blbý, že uživatelé ČSFD na jeden komentář užijí více sprostých slov než Babica kečupu na rajskou omáčku, musí sakra dobře vědět, co dělá. A jelikož podobných filmů je víc jak mochomůrek v lese, pojďme si vzít na pomoc mezinárodní IMDB a udělat žebříček toho nejlepšího z nejhorších.

Megapiraňa (2010)

Značná část těchto filmů má ve svém názvu „mega“ a k ohodnocení této malé zubaté rybičky ho můžeme použít taky. Megasračka. Alespoň uživatelé IMDB posílají tento film do celuloidového pekla s hodnocením 2,2. Přitom film čerpá ze stejného námětu – zmutované piraně a floridská pláž – jako filmy Piraňa, Piraňa 3D a Piraňa 3DD. Ale ty jsou alespoň v modrých číslech průměrných filmů. Proč? Protože Kelly Brook a Riley Steele.

Útok dvojhlavého žraloka (2012)

Dva jsou více než jedna. Alespoň takto uvažovali tvůrci, když k vyprsené Brooke Hogan (mimo jiné dcera známého wrestlera, která vypadá tak trochu jako Cameron Diaz s dudami) přidali ještě nestárnoucí kozatku Carmen Electru. Ale řeč je samozřejmě o hlavách. Nejenže je ve filmu zcela zdupaná kamera, ale použité efekty jsou někde na úrovni PlayStation 2. To raději film Avalanche Sharks, ve kterém sice monstra útočí nesmyslně z hlubin sněhu (!), ale zase ta krev vypadá na bílém podkladě sakra dobře. A lyžovat se dá i v plavkách.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Jelikož seřazujeme filmy podle IMDB, náleží T-Rexovi třetí příčka odspoda, ale dle uživatelů ČSFD není tento film vhodný ani pro vaše zavilé nepřátele. Momentálně 26. nejhorší film se tváří jako libovolné béčko s celkem zajímavou zápletkou – odlehlé údolí roku 1518 v Mexiku a kmen žijící s míru s přírodou. Včetně samotného Tyranosaura. Hororovým vrcholem pak není monstrum, ale „hrající“ domorodci, plastová brnění conquistadorů a dokumentární kamera. A žádné kozy.

Dinocroc (2004)

Pomalu se dostává ke sledovatelným filmům. Můžou za to v prvé řadě slušné herecké výkony, dále však uvěřitelnější zápletka podobná Jurskému parku a to, že se s tím tvůrci příliš nemažou. Jelikož CGI animace patří k nejdražším položkám rozpočtu klasických filmů, objevují se monstra většinou sporadicky. Ne však u těchto filmů. Dinocroc a pokračování Dinoshark (2010) přítomností krvelačného krokodýla (žraloka) nešetří. Jen kdyby nevypadal jak z videohry…

Megakrajta versus Gatoroid (2011)

Samozřejmě nemůže chybět zástupce „vs. filmů“ a zrovna tento patří k těm lepším, možná nejlepším. Pravděpodobně za to může extrémně hustá zápletka, kterou střízliví nevymyslíte. Pár hadů v přírodě začne hrozně růst a žrát lidi, tak zoufalá doktorka nadopuje steroidy kuřata a dá je pozřít aligátorům. Perfektní hlášky, ujetý scénář a absence logiky sice neřadí tento film na vrchol našeho žebříčku, ale rozhodně stojí za vidění. Už jen proto, že nejlepší akční scéna se obejde bez jakéhokoliv plaza.

Žralokonádo (2013)

Dostáváme se na stupně vítězů, jelikož tento a následující film mají shodně 3,3 bodů průměrné hodnocení. A odstartujeme to rovnou filmem, který inspiroval tento potrhlý žebříček. Když už si všichni mysleli, že pošahanější to být nemůže, přišlo studio Asylum (stojí za drtivou většinou z těchto filmů) s takovým fičákem, že zpozorněli i mainstreamoví kritici. Devizou tohoto filmu je, že tvůrci nehrají hru „je to blbý, ale na lepší film nemáme“, ale naopak „je to blbý, protože tak to je zábavný, a my to víme“.

Sharktopus (2010)

A když jsme měli film z ranku uvědomělých ironických tvůrců, pojďme se vrátit o pár let zpátky, kdy to ještě režiséři mysleli vážně. Fakt budeme koukat na film, který vypadá jako slepenec rodinného videa od moře a příšerného akčního filmu se žralokem, jenž chodí po pláži? Budeme, neboť jen trailer je neskutečná sranda. Kombinace naprostého amatérismu a snahy o seriózní podívanou tvoří mix, který nezkazí žádnou filmovou party. Ale doporučuje se podávat s větším než malým množstvím alkoholu.

Tyranosarie (2004)

Nejlepší film s šíleným námětem? Možná, hodnocení 4,3 bodu, přesto však berme celý žebříček s rezervou. Pořád to je v jádru hrozná blbost. Ale mějte něco proti filmu, ve kterém hraje Sam Trammell ze seriálu True Blood velociraptora a Daniel Baldwin triceraptora! Zkrátka vítejte do budoucnosti, ve které dinosauři přežili a hologramy jim dávají lidskou podobu. A asi největší sranda je, že to není chorobný výmysl scenáristy, ale adaptovaná kniha, jež má dokonce tři díly. S kulturou to jde od desíti k pěti.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář