A na koho se zaměříme dnes? Naťukneme různé a celkem odlišné skupiny, vlastně si nejsou ani nijak podobné jediné, co mají společné je to, že se dnešních 7 vyvolených ocitne v tomto článku. Pojďte se společně se mnou podívat po stopách dalších hudebních kapel.

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Další mix rockových a metalových skupin, na které zapomínáme

Scorpions (1965)

A zabrousíme do Německa tato heavy metalová a hard rocková skupina je totiž původem z Hannoveru, kde byla roku 1965 založena. Za zmínku určitě stojí hity jako „Wind of Change“ či známá „Send me an Angel“, která se těší velké oblibě.

Já jsem si pro vás dnes vybrala „Still loving you“ a musíte uznat, že tato písnička je naprostou parádou!

Nazareth (1968)

Nazareth je skotská rocková skupina, známá několika hard rockovými hity či skvělými baladami pro něžné duše. Jistě se každému vybaví písnička „Love hurts“, která je bez pochyb i jedna z mých nejoblíbenějších!

Další baladou této známé a poměrně legendární skupiny je určitě písnička „Dream on“!

Led Zeppelin (1968)

Tato britská rocková skupina byla založena roku 1968 hlavními znaky je asi hard rock a heavy metal. Skupina ukončila svou kariéru po smrti bubeníka roku 1980 tento „rozpad“ ovšem nebyl definitivní a kapela se ještě spojila na koncert. A jaké písničky stojí za zmínku? Co třeba „Whole Lotta Love“ nebo „Kashmir“?

Tato kapela je pro mě něčím absolutně obdivuhodným! Je velice osobitá a zmiňovat písničky bych mohla hodně dlouho, srdcovkou pro mě ovšem je „Stairway to Heaven“.

Afi (1991)

Skupina se čtyřmi členy hraje převážně rockovou a punkovou hudbu. Založena byla roku 1991 v Kalifornii a já si pamatuji, že když jsem ji poprvé objevila na youtube neposlouchala jsem dlouho jinou kapelu a ani nevím čím mě tehdy tak zaujala. Možná hitem „Love Like Winter“. Přiznám se Vám, že s odstupem času se můj pohled na tuto kapelu dost změnil a nějak ji už příliš neholduji…

Dlouho a opravdu delší dobu jsem přemýšlela nad tím jaký song této skupiny Vám sem dát, nakonec mě něco přimělo vložit „Miss Murder“.

Nickelback (1995)

Tato kanadská skupina byla založena roku 1995, hlavním hudebním stylem skupiny je bez pochyby rock! Skupinu zná snad téměř každý rocker a její hity jsou stále dost populární. Mezi mé oblíbence patří např. „When we stand together“ nebo „Today was your last day“.

Svou pecku jsem si ovšem nechala až na teď, protože singl „Photograph“ má podle mě něco do sebe!

Within Temptation (1996)

Kapela, kterou založil pár kytaristy a zpěvačky roku 1996. Tato kapela je hrozně fajn a přiznám se, že její romantický styl jsem jednu dobu poslouchala téměř pořád, ale smutným faktem je, že se mi jejich hudba velice rychle ohrála a nyní si ji už nepouštím, ale pesto stojí Within Temptation za zmínku. Písničky jako „Sinéad“ či „Paradise“ nebo „Faster“ určitě stojí také za poslechnutí.

Nějaké písničky jsem už Vám tu zmínila, ale za puštění jich stojí mnohem, mnohem více jako i „Shot in the dark“, kterou jsem dnes zvolila.

Cinema Bizarre (2007)

Tato rocková skupina založena roku 2007 je původem z Berlína. Kdysi dávno mě okouzlila i tato skupina a příběh je podobný jako u kapely Afi. Za zmínku ovšem stojí píseň „Lovesongs“ nebo také „Forever or Never“.

A na závěr dáme písničku „My obsession“, kterou mám ještě teď ve svém mobilním play listu a když náhodou zazní, nikdy nic nepokazí.

I dnešních 7 kapel je již za námi. Pokud i dnes máte nějakou srdcovku od výše zmíněných kapel, neváhejte a podělte se o ni s námi v komentářích. Tímto se s vámi loučím já i má sedmička!

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář