Horory jsou vděčné filmy, neboť jejich sledování způsobuje, že poblíž se vyskytující slečny mají tendenci se schoulit do vaší náruče.

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

Prošel jsem žebříčky těch nejděsivějších snímků a vybral pět filmů, které jsou tak děsivé, že vám raději navrhne divoký sex, než se dodívat do konce. Pokud tedy sami nebudete volat v hrůze mamince…

Horory, u kterých se budete bát více než vaše holka

The Ecorxist (1973)

Začnu největší klasikou, která nechybí v žádném žebříčku. Film ani po třiceti letech neztrácí příliš ze své děsivosti, ale jeho největší předností je jeho aura. Tohle je film, při kterém omdlévali diváci v sále. Tohle vám Zajetí démonů nedá, Obřad je slabý odvar a REC je pro puberťáky.

The Evil Dead (1981)

Nejlepší film na chatu s kamarády. Společně s filmy od Petera Jacksona (ano, Pán prstenů) je Sam Raimi (ano, pro změnu dětský Spider-Man) král splatterových hororů, ve kterých se autoři předhání o co největší potoky krve a nejdetailnější pohledy na vnitřnosti. Lesní duch (v českém překladu) je grandiózní vyvražďovačka, se kterou drží krok snad jen její povedený remake z loňského roku.

Ať vejde ten pravý (2008)

Trochu mysterióznější záležitost, která od světa démonů míří ke klasickému hororovému monstru – upírovi. Ačkoliv hlavní postavy jdou děti ve věku dvanácti let (jen pro zajímavost, dvanáct let má i Regan z The Exorcist, asi oblíbený věk dětí v hororu), nejde o žádnou ubohou Twilight romanci. Jen se pěkně sami přesvědčte, jak tento film mrazí. Doslova. Až sníh se zbarví rudou krví.

Hellraiser (1987)

Můj osobní favorit. V jádru to je celkem obyčejné béčko, které koketuje se splatterem, ale za co si spisovatel (a režisér v jedné osobě) Clive Barker vysloužil doživotní uznání, je družina poslů z Pekla, kteří by s přehledem mohli kandidovat v soutěži největších zvěrstvech. Překvapivě se ten nejvíce normální – Pinhead, stal nejslavnějším, ale mějte něco proti „člověku“, kterému z lebky trčí hřeby.

Sinister (2012)

James Wan možná točí momentálně nejlepší horory, ale narovinu musím říct, že právě ze Sinistera jsem byl totálně v prd*li. Scott Derrickson se až nebezpečně blízko přiblížil reálnému světu a co je vůbec nejhorší, nedal protagonistům jediné východisko jak z toho ven. Takže až naleznete na půdě neznámou krabici, neváhejte ji otevřít.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář