Nejen velký hit poslední doby, ale také ideální způsob, jak být při kouření in a zároveň neničit své zdraví. Na mysli máme samozřejmě elektronické cigarety, které rychle nabírají na oblibě. Lákají vás skvělé příchutě i snadná dostupnost a chystáte se vaping také vyzkoušet? Potom se podívejte, co o nákupu e-cigaret musíte vědět a na co se těšit.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Sladké kouření bez zápachu

Dříve jste bez pomyslné krabičky neudělali ani ránu, dnes je vše úplně jinak. Před více než deseti lety vznikla v Číně první elektronická cigareta a brzy dobyla celý svět. Nejen, že díky ní neřešíte kam s nedopalky, ale také se můžete těšit na moderní design a jste zkrátka in. Za velkou přednost se navíc dá považovat i to, že do těla se vám dostane jen nikotin a nic jiného.

Nicméně, nebojte se. O pomyslný kouř připraveni nebudete. Namísto nepříjemně štiplavého zápachu na vás však čekají skvělé ovocné i jiné příchutě. E-cigareta totiž funguje jako malý vaporizér. Vytváří tak páru imitující dým, ale bez škodlivin, jež odpovídá vámi zvolené vůni.

Je libo mentol či skořici?

A právě o ni tady přeci jde. Jsou to právě skvělé náplně neboli e-liquidy, co dělá elektronickou cigaretu tak populární. Vyzkoušet přitom můžete stovky nejrůznějších příchutí od tabáku, přes mentol či skořici až po exotiku. A jak je to vlastně s výběrem a na co si dát naopak pozor?

Pokud kouříte již nějaký ten pátek, zvolte e-liquidy s vyšším obsahem nikotinu. Kdo se touží s vapingem nejprve seznámit, měl by naopak vybírat menší dávky. Ideálně po 15 mg na ml. A jestliže se chcete pouze pochlubit před přáteli, nic vám nebrání zkusit příchutě bez nikotinu.

Delší výdrž, menší výdaje

Když si navíc pořídíte extra výkonnou e-cigaretu, ušetříte na náplni. Stačit vám totiž bude jen nižší koncentrace směsi. Stejně tak vás vaping vyjde levněji, než běžné kouření. Jedna tobolka s příchutí se rovná zhruba dvaceti cigaretám. Ovšem v přepočtu je pak cena mnohem nižší.

Hlavně mějte vše pěkně po ruce

Elektronické cigarety navíc obsahují o 4 000 škodlivin méně, než ty klasické. Právě proto je také doporučuje mnoho odborníků a tak není důvod, proč toto zdravé kouření ihned nevyzkoušet. Ještě než však zamíříte do obchodu či na e-shop, vždy si dejte pozor na to, zda vámi zvolené balení obsahuje všechny součásti. Minimálně jde o:

  • baterie s nabíječkou
  • atomizér a náustek
  • náplň na vyzkoušení

V opačném případě budete muset zbytek dokoupit. Pořízení e-cigarety se tak zbytečně prodraží, nehledě na zkaženou náladu. A to přeci nechcete. Právě proto na cenu rozhodně nehleďte a dopřejte si to nejlepší. Odměnou vám pak bude nejen dobrý pocit, že děláte něco pro své zdraví, ale především příjemný zážitek spojený s lahodnou vůní a přívalem pohody. A pokud nevíte, kde toto zboží nakoupit, tak rozhodně doporučujeme e-shop Oazacen.cz.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář