Také jste ve svém domě nebo bytě realizovali výměnu oken? Pokud ano, jistě vám připadá, že jim může něco chybět. O co se jedná? Na to se podíváme společně. Jedná se o jedny z velmi populárních doplňků, které mohou mít jak funkci praktickou, tak nelze zapomínat také na jejich funkci estetickou.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Máte nová okna? Víme, čím je doplnit

Parapety

Pokud máte nová okna bez parapetu, vše vypadá nepříliš vábně. To proto, že zde vidíte konec zdi a montážního otvoru, stejně jako zde můžete vidět také zbytky pěny a další izolace. Proto doporučujeme nechat si instalovat také nové parapety, které by měly být samozřejmou součástí oken. Kromě výhod estetických nezapomínejte také na výhody praktické. Na daný parapet můžete následně položit mnoho věcí. Vaše žena sem bude chtít umístit například květiny.

Rolety

Druhá věc, na kterou rozhodně nezapomínat, jsou rolety. V jejich případě už celkem jasně mluvíme o tom, že se jedná o variantu praktickou. Hitem se dnes stávají především venkovní rolety, které nahrazují dříve tolik populární žaluzie. Instalují se vně oken a po zatažení mohou mít i bezpečnostní funkci, kdy chrání ona před poškozením, nebo chrání dům před vniknutím zloděje. Dále nelze zapomínat i další pozitiva, která jsou spojena s:

  • Tmou a minimem hluku
  • Lepší teplotou
  • Nulovým oslněním

Sítě proti hmyzu

Ty sice využijete primárně v létě, ale pokud už uvažujete nad tím, čím doplnit svá okna, rozhodně nesmí také chybět. Jedná se o velmi praktickou věc, která primárně souvisí s tím, jak zamezit tomu, aby se do interiéru dostal při větrání hmyz. A to třeba mouchy, komáři, ale dále také vosy. Těm vytvoříte překážku, skrz kterou nemají šanci projít. Zároveň vám taková síť nijak nebrání ve větrání, stejně jako vám nijak nebrání v klasickém použití vašich oken. Navíc potěší jak příznivá cena, tak i poměrně jednoduchá a dále i rychlá montáž na již existující okno.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář