Možností, jak se můžeme dostat na dovolenou, je dnes více než dost. Někdo volí autobus, jiný letadlo a další zase nedají dopustit na vlastní auto.

avatar

Jakub Švrdlík
Miluju BMX, sport, ženy, víno a zpěv

Na dovolenou autem? Žádný problém

A právě na to se zaměříme a podíváme se na dvě zajímavé a oblíbené možnosti. Tou první je dovolená Černá hora last minute v turistickém středisku. Tedy zájezd, který koupíme na poslední chvíli za nižší cenu, s vlastní dopravou. I když se jedná o vzdálenější zemi, rozhodně není problémem vyrazit vlastním autem. A i když se jedná o destinaci netradiční, je zde turistický ruch už několik let na vzestupu. Ideální pro milovníka kvalitních služeb za nízké ceny.

Nezklame ani jasná klasika

Podívejme se na další zemi, kam se můžeme naším autem podívat. Zde už se jedná o skutečnou klasiku. Příkladem je dovolená Itálie last minute na písečných plážích. Ty jsou pro tuto zemi význačné, stejně jako slunečné počasí, skvělá gastronomie, nebo nádherná příroda i památky. Zvolíte-li navíc severní oblasti, kterými je Benátská riviéra, můžete být v cíli za pár hodin. A jaké oblasti jsou pro partnerskou, ale i rodinnou dovolenou těmi, se kterými neuděláte chybu? Zkuste třeba:

  • Bobione
  • Rimini
  • Palmová riviéra – Alba Adriatica, San Benedetto

Jak zvládnout cestu?

Dva tipy od nás již máte. Nyní se podívejte také na to, jak cestu zvládnout bez problémů. To nejdůležitější je určitě nutnost důkladné kontroly našeho vozu. Pokud je vše v pořádku, je dobré zaměřit se ještě na několik doplňků. Pokud nemáte dnes už tolik běžnou klimatizaci, ochrání Vás deflektory oken. Ty jsou zde proto, aby eliminovaly případný hluk, ale i přímé foukání vzduchu na pasažéry. Přitom díky otevřeným oknům dosáhnete bezproblémové ochlazení během jízdy. Pro vozy bez klimatizace tedy jasná volba.

Pokud na vás zbyla také role řidiče, určitě nezapomínejte ani na pravidelné přestávky, spojené s protažením, ale i spánkem. Lepší obětovat pár hodin, než nedorazit do cíle.

 

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář