Opět pěkně na jednom místě, v pravidelném termínu a bez zbytečných keců.

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

Nejpraktičtější kulturní přehled: Listopad 2014

Film

Nejzajímavější film listopadu, možná celého roku, hned zkraje měsíce? To si necháme líbit. Interstellar má nespočet důvodů, proč jít do kina, jmenujme jen: výpravné sci-fi, oscarový Matthew McConaughey, hudba Hans Zimmer, a hlavně režie Christopher Nolan. Přese všechno mám ale trochu obavy, že to bude až moc filozofické, a málo dějové. Takže možná (ale velmi možná) dá 6. listopadu část z nás přednost Pohádkáři s Macháčkem v hlavní roli, z něhož trailerem nás masírují kina už minimálně měsíc. Každopádně hrozí, že to bude chtít něco na spravení chuti, což ženám velmi usnadní film s Bradem Pittem, ačkoliv chystaná premiéra Železného srdce na 13. listopadu stejně tak nadchne military pozitivní tvrdé chlapské duše. Vyloženou chuťovkou je pak v daném týdnu už jen dokument o zpěvákovi Jamesi Brownovi a horor Jessabelle. Týden na to vtrhne do kin nejpopulárnější hrdinka dnešních teenagerů a stalkerů uniklých fotek Jennifer Lawrence alias Katniss Everdeen. Ačkoliv byl film Hunger Games: Síla vzdoru nepopulárně rozdělen na dvě části (druhá přijde za rok), znamená de facto jediné – dvakrát tolik Jennifer. A co se týče posledního premiérového týdne 27. listopadu, tak zde není tak zásadního, abychom nemohli vypíchnout badass Tučňáky z Madagaskaru.

Hudba

Když už to vypadá, že nejzajímavější hudbou bude zkraje měsíce – přesně šestého listoadu – pseudovýběr skladeb Neila Younga, tak se začne sypat jedna pecka za druhou. Například den na to Leporelo od Ewy Farne… Ne, tohle je pokus o humor, deska od Cheryl Cole možná taky, ale minimálně má Cheryl prdýlku k nakousnutí, a ne jako vrata do stodoly, s hudbou to je kvalitativně obdobné (chápej, nebe a dudy). Každopádně 10. října pecka číslo jedna – Foo Fighters – Sonic Highways, kde zamrzí jen to, že na osmé studiové desce je symbolicky jen osm písní. Zato na albu The Endless River od Pink Floyd jich je rovnou osmnáct, což je na tříčlennou sestavu zbylých muzikantů a už 15. desku této progresivní kapely úctyhodný výkon. A do třetice všeho dobrého jak se říká, si desátého přiberte i kompilaci Forever dalších velikánů – Queen. Vedle těchto skupin působí osmá studiová deska Nickelback už jako stará dobrá pouťová zábava a čtvrtá deska One Direction, originálně nazvaná Four, jako pěst mezi oči, ale každému dle jeho chuti.

Hry

Trvalo to sice rok, ale konečně přichází měsíc, kdy nejenže bude co hrát, ale dokonce se to nebude dát stíhat hrát. Call of Duty: Advanced Warfare je prodejní hit hned zkraje měsíce, který nejednomu hráči způsobí infarktový stav, až se herní servery zaplní kempujícími puberťáky. Fajnšmekři ocení 6. listopadu Rocksmith 2014, tj. momentálně nejlepší interaktivní způsob, jak se stát kytarovým mágem, což nejedna žena ocení. Naopak tolik neocení Football Manager 2015, který je v našem kraji nezvykle populární a nejeden hráč u něj proseděl desítky hodin ve snaze vytvořit z nuly perfektní fotbalový tým. U fotbalu zůstaneme, neboť 13. listopadu se chystají hned tři hry, z toho první zmíněnou je Pro Evolution Soccer 2015, který svede boj s letos velmi pozitivně hodnocenou FIFou 15. K tomu si přidejme další dávku závislosti pro hráče World of WarCraft a nekonečnou stálici Assassins Creed, tentokrát s přízviskem Unity. Jako další sázka na jistotu působí 18. listopadu Far Cry 4, které klasicky láká na perfektní vizuální stránku a takřka neomezenou volnost pohybu. Ale už 21. listopadu dojde vydavatelům dech, což možná ani nevadí, protože se o pozornost v chladných měsících utkají hned dvě rozsáhlá RPG – Dragon Age 3: Inquisition a remake Final Fantasy Type-O pro nové konzole.

Koncerty a ostatní

Ačkoliv se vás nejeden našinec bude snažit přesvědčit, že to nejlepší na podzim je turné Richarda Müllera a skupiny Fragile, což teoreticky je, neboť Richard je fenomenální muzikant, ale listopad bude patřit jinému muži. 13. listopadu zahraje v O2 aréně Lenny Kravitz, lístky by dle všeho měly být stále k dispozici za pěknou cenu, takže není moc nad čím váhat. Ale za hřích stojí i koncert OneRepublic, který se odehraje na stejném místě o den později. A ještě o den později, a zase ta Praha, je zde jeden tajný tip na Koncert filmové hudby v podání tzv. FILMharmonie, který zahraje ty nejlepší melodie z klasických filmových fantasy děl, například Pána prstenů, Mumii nebo Avatara. A na samotný závěr, jelikož Češi milují festivaly, si přihodíme jeden klasický Zimní Masters of Rock 2014 ve Zlínské hale, který letos láká na německé nezmary z Edguy.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář