Ve filmu se již mihla pěkná plejáda konvenčních, i méně realistický zbraní, které napravovaly padouchy a rozsévaly chaos, ale zvláště však cedily krev. Které jsou v našich očích těmi nejlepšími?

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

Kázej mír s pořádnou hlavní

Jedna z nejlahodnějších scén v Terminátorovi (je celkem jedno, v kterém díle) zachycuje Arnolda, jak zrovna do svých nabušených pracek popadne šestihlavňový rotační kulomet a zmáčkne spoušť. Nezáleží na tom, jestli jste kladný jak proton, či kopete za stranu čistého zla. Chcete-li kázat řád, popřípadě rozsévat chaos, potřebujete zbraň hodnou vaší velikosti. Propos, kde by spousta hrdinů bez své zbraně byla? Například Thor bez kladiva je jen další svalnatý a blonďatý metrosexuál libující si v červené pláštěnce a retrohadrech. Na filmovém plátně, samozřejmě i s přesahem do adaptované literatury, se už mihla pěkná řádka věcí, které nejenže malovaly rudou na stěnu, ale přímo vyvolávaly ten pocit: „tohle musím mít“, i když jste zavilý pacifista.

Ashova motorová pila


Ve filmech: Smrtelné zlo 2 (1987) a Armáda Temnot (1992)
zdroj: comicvine.com

Dodnes platí Ash za jednoho z největších tvrďáků na filmovém plátně, zvláště když zraje jak víno, konkrétně z celkem příjemného chlápka se stal cynik, jenž pro drsnou hlášku nejde daleko. V prvním Smrtelném zlu musel ještě zelenáč Ash sebrat veškerou odvahu a vypořádat se se záplavou mrtvol, na což, jak všichni víme, je nejlepší benzínová motorovka. Ale co čert nechtěl, Zlo Ashě připravilo o ruku, což vedlo k nezapomenutelné scéně, kdy si Ash místo ruky nasadí právě zmíněnou motorovou pilu, aby s ní mohl prokosit další dva díly. A ani nemusí dolívat benzín.

Štít Kapitána Ameriky


Ve filmech: Captain America: První Avenger (2011) a Návrat prvního Avengera (2014)
zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Aspirant de facto na nejsměšnější superhrdinskou zbraň vůbec. Všichni členové Avengers týmu mají nějaký brutální rozsévač chaosu. Počínaje oblekem Iron Mana, přes Thorovo kladivo, na které ještě dojde, konče velkými zelenými pěstmi. Což mě vede i k úvaze, jestli by domněle nezničitelný štít z mysteriózního kovu vibrania odolal stupňujícímu se Hulkově hněvu. Úvaha je nasnadě, protože štít byl zlomen už několikrát, ale ať jen nehaníme. Minimálně v posledním a velmi povedeném Návratu se tvůrcům povedlo využít tento obranný nástroj dokonale.

Světelný meč


Ve filmech: Star Wars: Epizody 1-6 (1977-2005)
zdroj: nerdist.com

Naprosto ikonická tutovka, po které tajně touží i lidé, kteří by to nikdy nepřiznali. Přitom velký podíl na popularitě světelných mečů (či šavlí, jak chcete) nese i to, že minimálně ve staré sérii se po nich sahalo spíše sporadicky, zkrátka, když už došlo na souboj světelných mečů, tak to bylo něco. Zajímavostí třeba i je, že Jediové si po skončení výcviku musí vytvořit svůj vlastní meč, aby dostáli, že jsou hodni svého osudu.

Protonový batoh


Ve filmech: Krotitelé duchů (1984) a Krotitelé duchů 2 (1989)
zdroj: powerlisting.wikia.net

Nezapomenutelná klasika, kterou se momentálně distributoři snaží přivést k třetímu dílu. Úspěch série tkví nejen v perfektním hereckém obsazení a správným směrem ujetém humoru, ale i vůbec v celkovém námětu. Parta údržbářů ve vysokých kožených botách se snaží nejen zlikvidovat New York (dokonce někdo spočítal, že škoda na majetku by dnes byla asi 23 milionů dolarů), ale hlavně pochytat létající kusy ektoplazmy do (jak sami krotitelé říkají) nelicencovaných nukleárních batohů nesených na zádech, které v mžiku nechají explodovat každou molekulu rychlostí světla.

Kulomet – granátomet – protéza


Ve filmu: Planeta teror (2007)
zdroj: reeltalk.areavoices.com

Planeta teror patří k těm Rodriguezovým povedenějším filmům a perfektně zapadla do krátkého, ale o to více kvalitou nabitého období, kdy se vrátily klasické zombie horory s trashovým základem. To je hodně zábavy a ještě více nechutností. Rose McGowan sice už asi nikdy nebude extra slavnou herečkou, ale tento film ji na věčnost proslavil. Minimálně její nohu, o kterou útokem žravých nemrtvých přijde, aby si místo ní nasadila M-4 samopal doplněným o kudlu a granátomet. A po vzoru Ashě ani nemusí mačkat spoušť, prostě Grindhouse.

Big Baby


Ve filmu: Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)
zdroj: richardcrouse.ca

Všem borcům, kteří mají svou vlastní pistoli, včetně Marva ze Sin City, jenž si u matky v pokojíku schovává Gladys, ukazuje Hellboy suverénně vztyčený prostředníček. Šestihlavňová brokovnice, která ani nestřílí kulky, ale malé rakety. Komukoliv jinému by utrhl paži až v koleni, ne však tomuto červenému démonovi, který ji ve filmu drží v jedné ruce, aby v té druhé mohl držet právě zachráněné batole ještě v zavinovačce. Fakt to tam je.

Mjollnir


Ve filmech: Thor (2011) a Thor: Temný svět (2013)
zdroj: marvel-movies.wikia.com

Nebojme se Thorovo kladivo nazvat klasickým jménem ze severské mytologie, protože není ničím jiným. Dle univerza Marvelu vytvořil kladivo Odin a později tedy přešlo na Thora. A dalo by se směle říct, že patří k nejnebezpečnějším superhrdinským zbraním. Ano, i přesto, že design je takový mdlý, se Mjollnir vyznačuje nezničitelností (na škále nezničitelných předmětů je, jakkoliv to je absurdní, ještě o chlup výše než štít Kapitána Ameriky), schopností ovládat blesky a vždy se vrátí do ruky svého majitele.

Hvězda smrti


Ve filmech: Star Wars: Epizoda IV (1977) a Star Wars: Návrat Jediho (1983)
zdroj: starwars.wikia.com

Jakkoliv jsou výše uvedené zbraně perfektní na likvidaci všeho živého po desítkách i stovkách, jen jedna umí během okamžiku vyhladit celý Ásgard (a Tatooine samozřejmě). Ultimátní zbraň o velikosti Měsíce má však jednu mouchu – k jejímu zničení stačí jeden dobrý pilot a jedno torpédo. Čímž mimo jiné zlikvidujete i 265 tisíc členů posádky, kteří jsou k funkčnosti tohoto kolosu zapotřebí. Ano Luku, jsi masový vrah, kterému de facto není v celém vzdáleném vesmíru rovno a R2-D2 je komplic! Hnusní rebelové, mohli alespoň vyjednávat, když měli ty plány.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář