Jsem toho názoru, že my muži nemáme moc věcí, kterými bychom si mohli udělat jen tak radost. Auto si většina z nás koupí jednou za pár let, technologické hračky taky a pro oblečení jdeme před sezónou. Výjimkou je však dobré jídlo, dobré pití a skvělý doutník, o kterém právě teď bude řeč!

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

Odměna za to, že jste mužem! Jaký doutník si opravdu vychutnáte?

Nekuřák ve světě dýmu

Možná to bude znít zvláštně, ale jsem nekuřák, který se před lety zamiloval do doutníků. Byl jsem v jedné restauraci, procházel jsem kolem salónku a ucítil krásnou vůni. V rohu seděl muž v obleku, na první pohled takový ten klasický gentleman ze staré školy – cizinec na výletě v Praze. Zrovna kouřil doutník a užíval si chvilku klidu po dobrém jídle. Scéna jak z filmu ve mně vyvolala chuť dát si exclusivní doutník! Pokud také přemýšlíte nad tím občas si za odměnu doutník věnovat, určitě vás bude zajímat, jaký by to měl být!

Od Fidela k Dominikánské květině

Jakmile dojde řeč na prémiové doutníky, i velmi neznalého člověka ihned napadne Kuba. Je to logické, kubanské doutníky patří k nejznámějším na světě, nicméně to neznamená, že nenajdeme další významné producenty doutníků. Bylo by pošetilé myslet si, že jiné státy v oblasti Karibiku nemají s pěstováním a zpracováním tabáku zkušenosti. Do hledáčku milovníků nekubánských prémiových doutníků se čím dál častěji dostává Dominikánská republika. V této zemi balí doutníky výhradně ručně a jednou z velmi významných značek je La Flor Dominicana (Dominikánská květina). Ta sbírá významná ocenění a je důkazem toho, že dominikánské doutníky stojí za pozornost.

Asi vůbec nejoblíbenějším doutníkem zmíněné značky je La Flor Air Bender, který nabízí velmi jemný, ale chuťově výrazný výlet do Karibiku. Zkušení kuřáci doutníků v něm nalézají celou řadu tónů a chutí od pravé kůže po cedrové dřevo. Právě to z něj dělá ideálního kandidáta na zážitek, který si budete s radostí pamatovat.

Když už jsme u značky La Flor Dominicana, musím určitě upozornit také na doutník La Flor Dominicana Coronado Corona Especial. Tento úžasný kousek si zamilujete díky jeho krémovému dýmu a nasládlým tónům karamelu. Můj velmi oblíbený doutník, na který nedám dopustit!

La Flor

Dva výše představené doutníky můžete zakoupit na stránkách internetového obchodu exclusivni-doutniky.cz, jehož provozovatel se zúčastnil akce Noche de Cigar y Ron pořádané v Praze, kde měl možnost navázat další obchodní vztahy s Dominikánskou republikou. Bude tak velmi zajímavé sledovat, jaké další doutníky se k nám z této země dostanou.

První krůček do světa doutníků

Pro někoho, kdo teprve proniká do celé kultury kouření doutníků, doporučuji nesnažit se postupovat příliš rychle. Vše potřebuje čas a i vám bude chvilku trvat, než dokážete ocenit exclusivní doutník. Snažte se při kouření vnímat i ty nejmenší maličkosti a objevovat jednotlivé chutě. Skvělou vstupenkou do světa doutníků jsou pro mnoho lidí dárková balení doutníků.

La Flor

V balení se nachází více doutníků, a to včetně těch, které nejsou běžně dostupné. Pokud nechcete tedy při výběru šlápnout vedle, je dárkové balení skvělou volbou. Dárkové se mu pochopitelně říká především kvůli tomu, že doutníky jsou také skvělým dárkem pro muže. Pochopitelně si je můžete nadělit sám, ale radost udělá i ostatním zástupcům mužského pokolení. Tak neváhejte a vsaďte na kvalitu špičkového doutníku. Je to odměna, kterou si zasložíte!

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář