Čas dovolených je v plném proudu a mnoho z nás za sluníčkem a mořem cestuje tisíce kilometrů! Aby vaše cesty probíhaly bez nervů a komplikací, máme pro vás pár tipů spojených s výběrem vhodného cestovního zavazadla.

avatar

Jakub Krupička
Beznadějný melancholik se srdcem rockera!

S jakým zavazadlem se můžete vydat na cestu kolem světa?

Pár dní před odjezdem!

Nevím, jak jste na tom vy, ale mojí specialitou je nechávat vše na poslední chvíli. Často před dovolenou zjistím, že nemám co na sebe, že mi brzy propadne cestovní pas a v neposlední řadě i to, že si vlastně ani nemám jak zabalit. Okolí ze mě šílí, den odletu se blíží a já řeším, kde sehnat kufr. Pokud si pořídím nějaký fórový, cestu nepřežije, tím jsem si jistý na 100 %! Nebo vy jste snad nikdy neviděli letištní personál nakládající zavazadla? Když už kufr, tak jedině nějaký pořádný. Pro lidi, kteří necestují tak často (nebo jako já nechávají vše na poslední chvíli) je skvělým řešením půjčovna kufrů Samsonite. Velmi kvalitní a designově povedený kousek věhlasného výrobce si půjčíte a zase vrátíte. A třeba se do něj tak moc zamilujete, že začnete přemýšlet nad koupí kufru, který by vám na cestách dělal společníka!

Půjčovna kufrů

Chcete raději cestovat nalehko?

Každý o tom někdy snil – jen tak s batohem vyrazit na cestu a objevovat svět. Při dnešních cenách levných letenek to není problém! My muži to máme navíc o poznání snadnější než ženy, protože všechny důležité věci dokážeme vměstnat do batohu. Nevěříte? Moderní batohy dnes nabízí množství praktických kapes a funkcí pro pravé cestovatele. Velmi zajímavý je například světově unikátní sedací batoh BAGOBAGO s vestavěnou stoličkou.

BAGOBAGO

Mezi cestovali je také velmi oblíbený cestovatelský batohy Osprey Farepoint, protože má velmi nízkou hmotnost, mnoho úložného prostoru a další vychytávky. Cestování s ním je zkrátka jedna radost!

Osprey

Co dalšího přibalit na cesty?

Pro ty největší dobrodruhy a milovníky expedicí je tady závěrem několik tipů na výbavu. Spaní na cestách bývá někdy hodně složité a nepohodlné. Popularitu si velmi rychle získávají hamaky. Ty kvalitní poslouží za všech podmínek a přesvědčí vás o tom, že vyspat se tzv. do růžova můžete klidně i daleko od domova.

Hamak

Když už jsme u toho pohodlí, nesmíme zapomenout na všechny ty elektronické vymoženosti, bez kterých se v dnešní době většina lidí neobejde. O to nepříjemnější pak je, když vám v nich dojde baterka, nebo si je rozbijete. Před cestou se tak vřdy rozmyslete, zda-li nebudete potřebovat například adaptér do zásuvky, náhradní mobil či rovnou předplacenou SIM kartu pro daný stát. Je skvělé vědět, že když to budete potřebovat, může vám i v cizině ihned fungovat mobilní internet, případně se levněji dovoláte tam, kam potřebujete.

SIM

Už víte, kam vyrazíte?

Všechny výše zmíněné tipy a produkty najdete na stránkách internetového obchodu cestovatelskyobchod.cz. Ten přináší vše, co cestovatelé potřebují! Tak neváhejte a vydejte se vstříc dalšímu dobrodružství!

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář