O hudebních kapelách toho už na našem serveru bylo napsáno hodně. Ovšem když se tak zamyslíte, zapomněli možná jsme občas zmínit ty největší pecky. Proto to dnes napravíme a zavzpomínáme na elity jako Queen a další…

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Sedm starých dobrých kapel, které stojí za to!

Queen (1970)

Skupina byla založena roku 1970 v Londýně a určitě není pro nikoho cizí stejně tak jako jméno Freddie Mercury – skvělý zpěvák a prostě velmi důležitá postava, která se zapsala hluboko do historie hudby! A jaké songy od této kapely stojí za zmínku? Snad všechny! Já momentálně poslouchám „Bohemian Rhapsody“ a až dohraje, určitě si pustím klasiku „Don´t Stop Me Now“ či „We Will Rock You“.

Jistě chápete, jak je pro mě těžké vybrat jen jednu skladbu… protože tato kapela jich má dobrých tolik a konečný výběr skončil na „I Want To Break Free“!

Motörhead (1975)

A opět tady máme britskou heavy metalovou skupinu, kterou v roce 1975 založil baskytarista Lemmy Klimister. Tato skupina je pro mě taková nevím, já ji příliš neposlouchám snad jednou za čas náhodně v rádiu, sama jejich hudbu ovšem nevyhledávám. A nebyla bych to já, kdybych se nepozastavila nad tím zvláštním názvem Motörhead, napadlo Vás někdy proč právě tato přezdívka? Tento název je odvozen ze slangového výrazu pro uživatele amfetaminu.

A co jsem vybrala tentokrát? „Lost Woman Blues“ a co vy? Jaký je Váš oblíbený song této hudební kapely?

Saxon (1976)

A jdeme k Saxónům! Saxon je britská hudební skupina hrající převážně heavy metal, byla založena roku 1976. Za zmínku také stojí nejeden song, nyní mě napadá třeba „Princess of the Night“. Jako vůdčí skupina NWOBHM se na začátku 80. let 20. století na čas umístili v žebříčku UK Top 40.

Singl s názvem „Frozen Rainbow“ mě prostě velmi zaujal, navíc i klip má své velké kouzlo.

Dio (1982)

Ještě do nedávna mi tato heaby metalová skupina nic neříkala, znala jsem její písničky, ale nevěděla, kdo je zpívá. Tato skupina byla založena v říjnu roku 1982. Věděli byste jak tato kapela souvisí s Black Sabbath? Prozradím Vám, že ji založil zpěvák skupiny Black Sabbath po odchodu z této kapely.

Záměrně jsem vybrala klasiku „Holy diver“

Kamelot (1991)

Tato melodic power metalová skupina byla založena Thomasem Youngbloodem a Richardem Warnerem ve městě Tampa ve státu Florida roku 1991.

Poměrně mě zaujala tato písnička s názvem „The Hauting“. Mimochodem poznáte zrzavou zpěvačku? Není to nikdo jiný než Simone Simons!

Limp Bizkit (1994)

Tato skupina původem z Floridy byla založena roku 1994. Myslím, že každý zná nějakou jejich písničku, za zmínku stojí například velice zvláštní „My way“ či „Break Stuff“, ale upřímně nemůžu říct, že by se mi tyto songy nějak líbily… Tato hudební kapela se vyznačuje stylem Nu metal, kapela má také pochopitelně vlastního DJ a to konkrétně DJ Lethal.

Vykašleme se ovšem na jejich zvláštní hudbu a poslechněme si skvělou písničku „Behind Blue Eyes“.

Sabaton (1999)

Přejděme z Anglie do Švédska, kde vznikla rocku 1999 power metalová kapela s názvem Sabaton. Pokud jste fanouškem skupiny, jistě víte, že hlavním tématem písní je válka nebo historické bitvy. Od této kapely za zmínku také stojí mnoho hitů, co říkáte třeba na „Back In Control“ podle mě skvělý!?

„Primo Victoria“ od Sabatonu je asi taková malá srdcovka mého kamaráda takže volba byla jasná, protože on mi tuto písničku připomněl asi po dvou letech, co jsem ji neslyšela.

No a to je ode mě pro dnešek zase vše. Opět jsme spolu projeli dalších sedm výjimečných a zajímavých hudebních kapel, které se nesou v rockovém či metalovém duchu. Pokud jste našli i Vy nějakou tu srdcovku od těchto kapel určitě nám o ni dejte vědět, připsat také můžete názor na tyto hudební grupy!

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

  • Admin

    Když myslíš :*

  • Jakub Marek

    bože tohle píše někdo, kdo o hudbě, potažmo o rocku a metalu vůbec nic neví…:D