Patří mezi vaše koníčky lov nebo sledování zvěře? Potom víte, že zvěř je často aktivní v noci nebo nad ránem. Za bílého dne se s ní příliš nesetkáte, je ukryta v lese ve svém doupěti. Nezbude vám proto, než se za zvěří vydat i v noční době. Samozřejmě namítnete, že za takových podmínek a okolností nic neuvidíte. Ano, máte pravdu. Budete ke svým procházkám potřebovat speciální výbavu.

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

Sežeňte si zajímavé vychytávky pro vaše koníčky

Uvidíte stejně jako za dne

Abyste se mohli vydat do nočního lesa, musíte se naučit dobře orientovat ve tmě. Pomůže vám k tomu noční vidění různých generací. Díky speciálním optickým přístrojům uvidíte jako za dne, a přitom sami zůstanete pokud možno neviděni. A o to při stopování zvěře především jde. Pokud zvěř oslníte nebo budete dělat hluk, zcela určitě před vámi uteče. Cílem proto je vidět a přitom nebýt viděn. Jakou speciální optickou výbavu si za tímto účelem můžete pořídit?

  • Noční vidění monokulární
  • Noční vidění binokulární
  • Noční vidění systémy den a noc
  • Noční vidění brýle pro piloty
  • Noční vidění pro kamery a fotoaparáty
  • Digitální noční vidění

Odhalte unikající teplo

Z uvedeného výčtu je vidět, že se přístroje pro noční vidění hodí například i amatérským pilotům nebo fotografům. Princip nočního vidění spočívá v zesílení zůstatkového světla. Samostatnou kapitolou jsou potom termovizní přístroje. Ty pro svoji funkci používají trochu jiné technologie než v případě nočního vidění. Pracují díky tomu, že jsou schopny zachytit tepelné vyzařování různých objektů. Registrují tedy infračervené světlo. Můžete s jejich pomocí odhalit třeba úniky tepla kolem oken a dveří vašeho domu.

Máte smysl pro humor? Chcete rozveselit své okolí? Kupte si zábavná originální trička s potiskem vtipných obrázků od českých a slovenských grafiků. Pokud si tričko vezmete na sebe, uvidíte, že rozesmějete i ty největší kakabusy.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář