Sousedské soužití může být dost často celkem komplikované. O to horší je, pokud jste to právě vy, na koho i sousedé stěžují. A to hlavně z důvodu, že jste producentem velkého hluku. Ten může mít několik konkrétních příčin, kam se řadí:

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Stěžují si vaši sousedů na hluk? Doporučujeme izolovat

  • Klapání bot
  • Hlasitá hudba a hraní na hudební nástroje
  • Štěkání psa

Jak se dá daný problém řešit, pokud se nechcete ani odstěhovat, stejně jako se nechcete se sousedy hádat? Popřemýšlejte nad možností odhlučnění. Jak na něj? Podívejte se s námi.

Stěny

Stěžují si především sousedé, kteří bydlí vedle vás? Pokud ano, je třeba zajistit, aby hluk do jejich interiéru nepronikal. A jelikož proniká především přes zeď, tak je vhodné použít speciální izolaci. A tou jsou akustické desky. Samozřejmostí je, že budou následně schovány pod omítkou a tak ani nebude vidět, že byt je zvukově izolován. Sousedé však budou spokojenější. O tom se budete moci hned v prvních dnech sami přesvědčit.

Podlaha

Zde může být problém nejenom s klasickým hlukem, ale může se zde objevit třeba i problém s klapáním bot. Pokud se nechcete vzdávat výhod, které má dřevěná nebo laminátová podlahová krytina, tak vám zabezpečíme odhlučnění podlahy. Výhodou je, že se dané izolační materiály také jednoduše schovají. Budou však jakýkoliv hluk efektivně pohlcovat a sousedé pod vámi nebudou mít důvod ke stěžování. Dnes se jedná o jednu z nejpopulárnějších forem izolací.

Strop

Pokud nebydlíte v nejvyšším patře, tak se může problém objevit také v souvislosti s vaším stropem, skrz který prochází hluk k sousedům nad vámi. I tady se dá vše vyřešit. A to buď klasicky, jako v případě stěn, nebo také s využitím izolačních materiálů, které se jednoduchým způsobem schovají do podhledů. Ty jsou dnes celkem moderním řešením a pokud je také plánujete, je na místě popřemýšlet i nad tím, zda nerealizovat rovnou i izolační vrstvu.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář