Kvalita a jedinečná chuť českého piva je světoznámá. Na trhu se můžeme potkat s celou řadou velkých i malých značek, ale pokud chcete něco opravdu speciálního, můžete si pivo uvařit doma!

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

TIP: Vyrobit si svoje vlastní pivo s chutí, kterou si zamilujete!

Teprve s pivem je žízeň krásná

Pivo v našich končinách netřeba představovat. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Nejvíce ho u nás vyrobí Plzeňský Prazdroj, pod který spadají značky jako Pilsner Urquell či Gambrinu. Velká jména s dlouholetou tradicí však v poslední době na trhu začala doprovázet piva z menších pivovarů, kterých je u nás podle posledních statistik více než 400 a jejich počet neustále roste. Není se čemu divit, milovníky piva lákají nové chutě a když tak nad tím přemýšlím, i já čas od času rád otestuji u nedělního oběda nějaký ten světlý ležák. Minipivovary mohou být odvážnější a jak se zdá, právě to je způsob, jak konkurovat zavedeným gigantům. Rostoucí popularitu si užívá také výroba piva v domácích podmínkách, kterou si můžete vyzkoušet i vy!

Sládkem ve vlastním pivovaru

Uvařit si doma skutečně lahodné pivo je o poznání složitější než příprava čaje k snídani, ale také je to mnohem větší zábava. Mnoho mužů se přiznává k tomu, že se pro ně všelijaké pokusy s mladinovými koncentráty staly koníčkem. Ty dlouhé dny čekání stojí za to. Pokud i vás představa doma uvařeného piva zaujala, podívejte se na návod Jak na výrobu piva. Popisuje výrobu svrchně kvašeného domácího piva z mladinového koncentrátu. Postup je vhodný i pro úplné začátečníky, kteří se s mikropivovarem teprve seznamují. Doma uvařené pivo z koncentrátu je vhodné přibližně měsíč až dva zrát. Díky tomu vynikne jeho chuť!

Takovýto mikropivovar je úplný základ pro přípravu domácího piva
Takovýto mikropivovar je úplný základ pro přípravu domácího piva

Řadíte se mezi zkušenější?

Výrobu velmi dobrého piva si můžete pochopitelně zkusit také od úplného začátku. Podívejte se na tento návod, který přináší relativně jednoduchý postup výroby piva ze základních surovin. Vše je velmi hezky vysvětleno a přímo na stránce máte možnost si vše potřebné zakoupit. Pokud by vás postup přeci jen vystrašil, neváhejte nejdříve nabrat zkušenosti s koncentráty.

Chuť podle vašich představ

Když si vaříte pivo doma, máte jedinečnou možnost si jeho chuť časem vyšperkovat tak, aby byla zcela podle vašich představ. Vaše úsilí oceníte nejen vaše chuťové buňky, ale také okolí. Ostatně mnoho žen již přišlo na to, že pořídit manželovi domů minipivovar je skvělý nápad. Místo toho, aby šel tzv. na jedno, manžel doma studuje chmel a sleduje kvašení. Takže na zdraví a držím palce!

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář