Chcete se stát šéfem na grilu? Podle dlouhodobých předpovědí počasí se nám letos grilovací sezóna pořádně protáhne, a proto rozhodně není pozdě na výběr grilu, se kterým je grilování radost.

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

3 tipy pro výběr chlapského grilu, který budou vaše steaky milovat

Ta správná kultura grilování

Nedávno jsem koukal na jeden americký film a zaujala mě scéna, kdy se celá rodinka sejde na zahradě u obrovského grilu, sází si na talíře steaky a užívají si pořádné BBQ. Pak jsem si vzpomněl na můj maličkatý a nestabilní gril z chaty, na který se vejde maximálně tak klobása. Naštval jsem se a uvědomil si, že takovou kulturu grilování podporovat nechci. Hodit flákotu nad rozžhavené uhlíky je přeci jen chlapská záležitost a pořádný gril se na výsledku podepisuje významnou měrou.

Chci pořádný gril, který vydrží!

Aby bylo jasno, grily rozhodně nepatří do kategorie produktů, ve které bych se nějak závratně vyznal. Měl jsem pouze jasnou představu o tom, že chci klasický kotlový gril na dřevěné uhlí, dostatečně velký, bezpečný a vhodný na grilování pro celou rodinu. Hned jsem si vzpomněl na pořad Šéf na grilu a zjistil, že Zdeněk Pohlreich v něm kouzlí na grilu Master Touch GBS, což je nejprodávanější model značky Weber.

Nikdy bych si nemyslel, že gril může mít takové množství různých funkcí. Začal jsem je zkoumat a řekl bych, že jsem konečně zjistil, jak zařídit, aby i moje jídlo z grilu vypadalo a hlavně chutnalo úchvatně. Pokud i vy máte ambice grilovat na vyšší úrovni, čtěte rozhodně dál!

Tipy pro dokonalý výsledek

Žena chce ugrilovat cuketu s rybou, pro děti máme kuřecí a já se těším na řecký sýr a panenku. Přijde vám to na jednom grilu jako nemožný úkol? Kdepak, ten opravdu vhodný gril přináší i hromadu různého příslušenství a možností, jak jednotlivá masa a dobroty připravovat. Není velkým překvapením, že jednu z hlavních rolí hraje teplota. Se starým grilem jsem nepoužíval poklop, nemohl jsem si řídit teplotu a pořád řešil, jak správně udržovat uhlí a uklízet popel. Výše zmíněný krasavec od firmy Weber vše řeší. Vymetení popela je snadné a řízení teploty je možné i bez obtížného nastavování výšky grilovacího roštu. Díky držákům na uhlí lze grilovat i nepřímou metodou a existuje dokonce i příslušenství na uzení. Absolutně geniální mi pak přijde, že na držáku můžete do grilu strčit klidně i celé kuře.

Po dalších značkách jsem tak ani nekoukal a řekl jsem si, že když to Zdéňovi na výše zmíněném grilu tak jde, tak nemá smysl hledat dál. Zároveň od něj rovnou odkoukám nějaké recepty a vsadím se, že grilovat budeme letos mnohem častěji.

Bude to láska na první pohled?

Největšího prodejce grilů Weber v ČR najdete nejen online zde, ale provozuje u nás také rovnou dvě kamenné prodejny s nejvyšší certifikací Weber World Patner. Jedna se nachází v NC Galerie Harfa na Praze 9, ta druhá v Tachlovicích u Rudné u Prahy (Karlštejnská ulice 97).

Grily

Na prodejnách najdete kompletní nabídku grilů Weber, vše si můžete prohlédnout a v případě dotazů vám rád pomůže odborně vyškolený personál. A až se zakoukáte do některého z grilů, nic vám následně nebrání konečně se pustit do grilování na vyšší úrovni!

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář