I tatínkové musejí plnit své rodičovské povinnosti. Jednou z nejdůležitějších činností v prvních letech života dítěte jsou procházky s kočárkem. K tomu je ovšem potřeba přesně vědět, co a jak.

avatar

Vilém Bartošák
Rodina a přátelství, za to stojí bojovat

Vybíráme dětský kočárek, aneb průvodce pro nastávající tatínky

Jednotlivé varianty dětských kočárků

Snad netřeba obsáhle rozebírat, že se typy kočárku liší dle věku miminka. Musíme však připomenout, že si lze aktuálně pořídit dětské kočárky v mnoha variantách. Zaměřme se tedy na jednotlivé druhy a řekněme si ke každému několik slov.

  • Hluboké kočárky. Vhodný pro novorozence. Jako takový musí být maximálně pohodlný a zároveň dostatečně prostorný. Používat jej přitom lze zhruba do 9 měsíců věku dítěte.
  • Sportovní kočárky. Ty je možné „nasadit do akce“, když už dítě umí sedět. Pokud se rozhodnete pořídit sportovní kočárek s polohovatelnými zády, lze jej používat až do 2 let.
  • Kombinované kočárky. Dvě výše zmíněné varianty je ovšem možné rovnou nahradit kombinovaným kočárkem. Ten lze přestavět z hlubokého na sportovní, a naopak.
  • Golfky. První kroky dítěte jsou nedílně spojeny s golfovými kočárky, které bývají lehké a snadno se přenášejí. Slouží tedy pouze k odpočinku při objevování světa po svých.
  • Kočárky pro dvojčata. Rovněž rodiče, kterým se narodí dva potomci najednou, mohou vybírat z pestrého sortimentu kočárků pro dvojčata, a to všech výše zmíněných typů.

Tip: pestrý sortiment dětských kočárků, ale také nosítek a šátků na nošení dětí naleznete v internetovém obchodě Pinkorblue.cz. Pokud tedy v nejbližší době čekáte přírůstek do rodiny, přijďte si co nejdříve vybrat vše potřebné…

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář