Jak si zajistit cestování trajektem prakticky po celé Evropě? Podívejte se na zajímavé tipy a destinace.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Ať už se chcete přepravovat na krátkou vzdálenost, kde trajekty mohou nahradit místní hromadnou dopravu, či vzdálenost několikahodinovou, rezervací předem si tuto cestu lze zajistit po celé Evropě. Ať už se jedná o trajekty do Anglie, trajekty do Skandinávie, či například trajekty do Chorvatska. Fakturace za zarezervované lístky nejčastěji probíhá v korunách, můžete si ale zvolit i platbu v eurech.

Trajektem do Spojeného království

S rezervací správného typu lístku a k informacím ohledně destinace lze využít poradenství. Lístky jsou zprostředkovávány přes spolupráci cestovní agentury s jednotlivými trajektovými společnostmi v konkrétních zemích. Při tvorbě rezervace se současně řeší také cestovní pojištění, které lze využít dle nabídky EVR, Evropské pojišťovny. Kromě pojištění cesty si můžete nechat také vytvořit pojištění v případě storna. Pokud byste si přáli vycestovat v jiném čase, než jste si předem zarezervovali, pak bude potřeba doplatit cenový rozdíl, vznikne-li nějaký. Ten je zákazník povinen doplatit buďto v místě přístavu, kam se nechal přepravit, nebo jako druhou možnost, až zpětně zprostředkovatelské cestovní kanceláři.

Kam se nejčastěji cestující trajektem přepravují? Velmi častou volbou jsou trajekty do Anglie. Zde existuje také možnost využít Eurotunel, kde ale cesta může vyjít při hodně frekventovaných časech dráž. Trajekty do Anglie mají nejširší nabídku spojů z Francie. Z Calais a Dunkerque se je možné dostat do Doveru, oba spoje jezdí až třicetkrát denně. Cesta z Calais trvá přibližně 90 minut, z Dunkerque je trajekt v Doveru za necelé dvě hodiny.

Trajektem do Severní, či Jižní Evropy, nebo touto přepravou do Chorvatska

Trajekty do Irska jsou jednou z možností, jak přecestovat mezi Skotskem a Irskem. Ze skotského Cairnryanu se můžete dostat do Belfastu a Larne. Cesta bude trvat kolem dvou hodin.

Trajekty do Anglie, do města Newcastle, lze využít z Nizozemí. Tato cesta trvá zhruba 16 hodin. Ubytovat se můžete na dvou až pětilůžkových kajutách, na horní i dolní palubě. Dále můžete zvolit cestu pro trajekty do Anglie i z Belgie, kde plavba na trase Zeebrugge – či Španělska. Do britského Portsmouthu jezdí jezdí trajekty z Bilbaa a Santanderu, z obou dvou měst zabere cesta zhruba 24 hodin.

Přepravovat se můžete kromě Spojeného království i do dalších evropských destinací. Lze využít trajekty do Skandinávie, trajekty do jižní Evropy, trajekty do Chorvatska a v neposlední řadě i trajekty pro nákladní přepravu.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář