Měřit stejným metrem, stát za svými sliby a projevit občas trochu citu. Šťastná partnerka rovná se velmi spokojený partner, ale platí to i naopak.

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

10 věcí, kterými ženy neskutečně vytáčíme, ale můžeme je zlepšit

Nebo jí to dát pěkně sežrat

Objektivní sebereflexe je občas na místě. Kdo si nikdy nepostěžoval na svou partnerku a na věci, které dělá, případně ignoruje? I když narazíte na perfektně vystylizovanou nymfomanku s rodinnými vlohami (např. umí uvařit opravdu dobrý guláš), určitě bude mít alespoň jeden vroubek. Například chorobnou žárlivost nebo hysterickou povahu. Ale zameťme si dneska před vlastním prahem. Který chlap je bez hříchu? Můžete mít vrtulník, six-pack, hrát na klavír a romantickou povahu, a stejně na vás něco najde. A nemusí hned jít o touhu zmrskat ji důtkami, poté co vyzvednete děti ze školy, uvaříte večeři a sešroubujete novou komodu. Shromáždili jsme několik typických chlapských neřestí, které ženy nutí vidět rudě. Je jen na vás, jestli si je vezmete k srdci, nebo jich naopak využijete k dráždění hada.

Řekneme, že něco uděláme, ale skutek utek

Modelová scéna – vy sedíte u hokeje a drahá přijde s tím, že ve sklepě praskla žárovka, jestli byste ji vyměnili, protože ona tam nedosáhne. Zahuhláte souhlas a zvednete volume. Za čtvrt hodiny někdo po domě táhne štafle a ze sklepa se ozývá jen klení. Důsledek je takový, že ve sklepě se svítí a na stole stojí chladná večeře. Nehas, dokud nehoří, je typická chlapská vlastnost. Jenže ženy ve své pragmatičnosti myslí dlouhodobě, a pokud nejste schopni vyměnit blbou žárovku, jak od vás může čekat velkolepější závazky.

Nezájem prakticky o všechno

Málokterý chlap dnes ještě pracuje rukami více, než je třeba k mačkání klávesnice. A ještě méně z nich má vůli k něčemu progresivnějšímu. Jak může ženu bavit soužití s mužem, který si ráno u snídaně zapne tablet, celý den v práci kouká do monitoru a zbytek dne doma prosedí u herní konzole či televize? Respektive chtěli byste takovou partnerku? Samozřejmě bude na vaši vášeň žárlit, vyčítat vám čas ve fitku, jak familiárně se mazlíte se svou kytarou, atd., ale to už jsou ženy takové.

O druhé se staráme více než o ni

Ženy jsou extrémně citlivé na vnímání toho, jestli jsou pro nás číslo jedna. A běda, jestli začne mít dojem, že ji odsouváme na druhou kolej. Je pěkné se starat o druhé, to ženám imponuje, ale jestli své pratetě koupíte na narozeniny vymakaný mixér s celou sadou příslušenství a své drahé na pokusy pořídíte ruční šlehač, nevyloží si to zrovna kladně. A to jde o pouhý mixér. Jestli v práci chodíte o pauze na tříchodová menu, ale o víkendu si otevřete nanejvýš lančmít, to už je cesta do pekla.

Neustále koukáme na druhé ženy

Bohužel to je problém, kterému se nedá vesměs příliš zabránit, a ženy nás v něm nechají svými žárlivými reakcemi často nepěkně vydusit. Jenže pozorovat své okolí je pro lovecké oko chlapa stejně instinktivní, jako když se podíváte po ulici, slyšíte-li houkat sanitku. Avšak musíme tak činit co nejvíce tajně a nezaujatě, protože i v té největší modelíně je extrémní kus žárlivky. Co když se mu najednou líbí uhrovaté a prdelaté divoženky? I taková je ženská (ne)logika.

Více řešíme, než abychom poslouchali

Ženy se mohou užvatlat a zvláště po dlouhém dni jsou plné dojmů, které nám musí bleskově sdělit. Včetně nespočtu křivd, kterých se na ní dopustili jiní lidé. Naneštěstí něžnější pohlaví má tendenci zveličovat, a pak ta drsnější stránka v nás má zase naprogramované, že bychom měli jednat. Kolega ti dneska zaparkoval na tvém parkovacím místě miláčku? Kde máme tu požární sekeru, lehce mu vytuním zpětná zrcátka.

Přestáváme se o sebe starat

Častý problém nastává, pokud skáčeme do společné domácnosti s naší milou rovnou z maminčina domečku. Doteď maminka navařila, oprala, a když bylo blbě, i ten teploměr nám vložila do úst a položila ruku na čelo. Jenže ne zrovna velká část žen je připravena na to, že po přestěhování do vašeho hnízdečka převezme všechny dané práce, i když jí koupíte zbrusu novou a inteligentní pračku… Nehledě na to, že vám dřív nebo později vmete do tváře, jak jste bez ní mohli existovat? To když se například s rýmičkou svíjíte v posteli a dožadujete se hrnku čaje, pro který opravdu nemáte sílu dojít.

Nelze nás uspokojit

Dnešní doba nahrává self-made manům, kteří marně hledají ve svém slovníku výraz „děkuji“. V duchu toho, že co si vlastními rukama nevydřeme, to nám svět nepřinese, máme i často představu, že svět si nezaslouží naše city, protože my od něj rozhodně žádné nečekáme. Poté, co strávila tři hodiny sháněním masa a kuchtěním svátečního menu, není žádoucí říct, že to je suché jak solná pánev a bez ochutnání na to prdnout kilo kečupu. A taky je dobré mít pochopení pro druhé a jejich sny a přání. Jestli právě zabila pětinu svého dne vařením, umýt za ní nádobí by mělo být samozřejmostí.

Příliš se voníme

Na první pohled trochu absurdní, že? Která ženy by chtěla muže, jež smrdí jak týden neprané ponožky? Ale jistou logiku v tom vystopovat jde. Proč by normální chlap přehnaně stříkal kolínskou, pokud nechce působit jako ten největší metrosexuál? Ženská logika – něco skrývá, nejhůře potom nějakou aférku, protože se snaží přebít parfém dotyčné. Anebo byl dnes zdechlý se po cvičení umýt. Ani jedno není dost chvályhodné. Dle žen je čerstvě umytý chlap tisíckrát přitažlivější než těžké parfémové pižmo.

Jsme moc pohodlní

Devět z deseti mužů hodnotí ženu nejdříve dle vzhledu. Jenže ženy to mají naprosto stejné, proto nikdo neriskuje, že by si na první rande, ale i pracovní schůzku a další setkání, vzal něco jiného než svůj nejlepší oděv. Jenže po čase začne v našem chlapském mozku převažovat ten pohodlný instinkt, který říká, že uloveno jest a třeba odpočívat. A podpořeno i myšlenkou, že ženy stejně mají nejraději neupravené divochy, si necháváme růst vousy, nosíme seprané košile, atd. A taky věčně skuhráme, že naše drahá si doma ani jednou nevezme boty na platformě a minisukni k vaření, přičemž se škrábeme na díravé ponožce. Začarovaný kruh, kdo chce, aby se okolí o sebe staralo, měl by začít primárně u sebe.

Neměříme stejným metrem

Jak tomu rozumět? Každé soužití je postavené na kompromisech a respektu, ale jen v málo vztazích se to daří realizovat ke spokojenosti obou. Jedeš na víkend s kamarádkami? Užij si to, ale až já pojedu s kamarády na víkend, nečekej mě doma s výčitkami a pánvičkou v ruce. Platí oboustranně. A hlavně by měla fungovat rovnost. Spousta mužů ve vztahu očekává, že se žena vzdá některých svých práv, ale po muži to samozřejmě nesmí žádat. Jestli má muž několik kamarádek, samozřejmě bez výhod, nemůže peskovat svou drahou, když si někdy promluví i ona se svými mužskými kamarády. Samozřejmě o počasí a takových věcech. A obráceně.

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář