To, že nemáte sex, může být způsobeno celou řadou různých problémů. V tomto článku najdete ty nejčastější z nich a také radu, jak je překonat.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

5 důvodů proč nemáte sex a jejich řešení

Sex – mít či nemít, to je oč tu běží

Zatímco mladí nemají sex z jednoho prostého důvodu – totiž není s kým – starší muži, ale samozřejmě nejen ti, mohou mít problém s něčím jiným. To, že váš sexuální život není již tak pestrý jako dříve, může mít mnoho původců, které jsou spíše mimo náš vliv. Ačkoliv si je ale sami nezpůsobujeme, můžeme je klidně hned teď vyřešit. Musí se jen chtít. V následujícím seznamu naleznete nečastější příčiny toho, proč nemáte sex a také způsob, jak to vyřešit.

1. Léky, které škodí

Některé léky, které se předepisují po mrtvici nebo léky dávané na srdce, mohou mít naprosto devastující následky pro váš sexuální život. Podobně také antidepresiva mohou ovlivnit vaši chuť na sex. Mezi léky, které takový účinek na lidské tělo mají, jsou například Prozac, Zoloft a Paxil.
Řešení: Nestyďte se a poraďte se se svým lékařem. V dnešní době existuje velké množství léků, které mohou pomáhat, ale zároveň vás nebudou brzdit ve vašem sexuálním životě. Ale buďte připraven, že nejdříve budete muset zjistit, které vám sednou, takže to nevzdávejte po prvním neúspěchu.

2. „To mě ale loupá v kříži…“

Většina z nás má sedavé zaměstnání, které s sebou může přinášet problémy se zády a bolesti v oblasti krční páteře a hlavy. Podobně také s přibývajícím věkem jsou bolesti například v kloubech čím dál častější. A něco takového je stoprocentním zabijákem té správné nálady.
Řešení: Pokud chcete pociťovat blízkost jeden druhého, není hned nutné, abyste měli sex v doslovném slova smyslu. Taková erotická masáž, nebo třeba nové mírné pozice, které budou vyhovovat oběma či obyčejné mazlení, taky není tak úplně k zahození. Další možností je potom dojít za chiropraktikem a nechat si bolest odstranit.

3. Když ani počítání oveček nepomůže

Dalším viníkem vašeho špatného sexuálního života může být nedostatek spánku. Podle rad lékařů a odborníků by se mělo spát 7 až 8 hodin denně, aby si naše tělo dostatečně odpočinulo. Jenomže ne pro všechny je tahle možnost reálná – navíc je tolik starostí a problémů, které se nejlépe večer člověku honí hlavou. Na sex už potom prostě nezbývá čas.
Řešení: Udělejte to jednoduše a sex si naplánujte. Ačkoliv to nezní moc romanticky a navíc díky tomu odpadá spontánnost, věřte, že plánovaný sex není zase tak špatný. Víte, kdy se na to máte těšit, a navíc si můžete vybrat takovou denní dobu, která vám vyhovuje. Večer jste unavený z práce a po ránu není čas. Tak proč si to nenaplánovat na jindy?

4. Pauza, která není příjemná

Ženská menopauza není nic příjemného. Kromě hromady nepříjemností, kterou s sebou menopauza nese, je jistým problémem také vaginální suchost a klesající chuť na sex. Pravdou je, že moc lepší už to nebude, takže pokud ženy nechtějí zapomenout na sexuální život, měly by to začít řešit.
Řešení: Nejlepší volbou jsou jistě různé vaginální estrogenní krémy nebo zavedení flexibilního estrogenního kroužeku. Další možností jsou náplasti nebo pilulky s obsahem estrogenu. A hlavně nesmíte zapomenout na gely – protože kdo maže, ten jede.

5. Když nestojí to, co stát má

Erektilní dysfunkce je pro muže velmi nepříjemnou záležitostí, jejíž řešení by ale neměli oddalovat. Pokud máte problém se správnou funkcí svého nářadíčka, může to znamenat i něco vážnějšího. V podstatě to může být způsobeno srdečními chorobami, krevním tlakem, cukrovkou, obezitou, ale také léky nebo třeba i nadměrným požíváním alkoholu.
Řešení: Nejjednodušším řešením je samozřejmě modrá pilulka. Kromě ní ale můžete také sáhnout například po vakuové pumpě nebo absolvovat i menší operaci pro zlepšení prokrvení. Základem by ale měla být vaše porada s lékařem, která by měla vyloučit závažnější důvody tohoto problému.

Problémy každého věku

Existuje mnoho důvodů, proč lidé nemají sex. Některé jdou napříč generacemi, jiné postihují spíše starší páry, ale ať už tak nebo onak, všechny mají nějaké řešení. Jde jen o to, jestli opravdu svou situaci chcete zlepšit, nebo jestli budete raději čekat, až se to zlepší samo. Jakože určitě nezlepší.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář