Nikdo nechce zůstat sám, ale některým je tento osud bohužel souzený. Vy ještě máte ale šanci to změnit – podívejte se, jestli náhodou také nevykazujete jeden z těchto symptomů a zarazte to včas.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

5 znaků, že z vás bude starý mládenec

Starý mládenec

Nikdo nechce být sám. Jen si vzpomeňte na Bridget Jonesovou, jak se obávala toho, že její mrtvé tělo bude nalezené dlouho po její smrti, ožrané od vlčáků, protože tu nebyl nikdo, komu by chyběla. Vy si na to opravdu vzpomínáte? Pokud jste Bridget viděl dobrovolně a nedej bože u toho ještě ujídal z kyblíku zmrzliny, potřebujete pomoc. Pokud chcete, aby se vám podobný osud vyhnul, zamyslete se, co děláte ve svém životě špatně. A neříkejte si, že jste přeci fajn chlap, že to jen ty ženský jsou dneska nějaký divný – v něčem je určitě zakopaný pes. Samota je skoro jako odporná nemoc, proto se podívejte na následující body a zkuste si rozhodnout, jestli nevykazujete některý z těchto symptomů.

1. Hledáte tu jedinou a pravou

Ne vždy se vyplácí věřit v tu jedinou opravdovou lásku. A to obzvlášť v případě, že máte příliš vysoké požadavky. Ženy jsou také jen lidi, takže na každé najdete nějakou tu chybičku, přeci jen, vy taky nejste úplně bez chyby. Hledat mezi nimi tu ženu s velkým Ž je ohromně omezující a svazující. Snižte raději svou laťku požadavků. Jen si vezměte, kolik lidí je na světě – opravdu si myslíte, že je nějaká šance, že se ta dotyčná objeví ve stejné fabrice jako vy? To je menší pravděpodobnost, než že v loterii vyhrajete milion.

2. Jste příliš zahleděný do sebe

Pokud vás nezajímá nic jiného, než vy sám, lidé se od vás budou držet dál. Nikdo nechce nic mít s někým, kdo si neustále na něco stěžuje a strhává pozornost na sebe. Takové lidi nezajímá, že jeho kamarádovi vyhořel barák, protože důležitější je přece to, že jemu zase vypadl další vlas, což znamená, že brzy určitě bude plešatý! Pokud i vy žijete v takovém svém malém světě, kde jenom vy jste středobodem všeho, zapomeňte na to, že by s vámi někdo někdy vydržel.

3. Pořizujete si zvířátka

Kočičí dámu zná každý. O kočičím muži, už se toho ví méně. Ten totiž žije skryt ve stínech svého bytu, ven chodí jen v případě opravdové nutnosti a svůj čas tráví péčí o mazlíčky. Nemusí se zrovna jednat o kočky, i když ty jsou nejsignifikantnějším příznakem, ale doma mohou ukrývat i celá hejna ptáků, kolonie pavouků nebo hnízdo krys. Dobře, mohou to být i jiná „normální“ zvířata, jako jsou třeba psi, ale podstatou je, že místo lidí se vážete ke zvířatům, což vás může odsoudit k věčné samotě.

4. Jste hamoun

Když jste byl malý, bylo v pořádku, že jste se s dětmi pral o hračky a žaloval, když vám je někdo bral. Byl jste dítě. Když ale podobná divadla děláte teď, když vám někdo sní váš oblíbený salám, měl byste se nad sebou zamyslet. Když žijete ve vztahu, nejde jen tak jednoduše udělat křížek na věci, které jsou vaše a požadovat, aby se jich nikdo nedotýkal. Z vašich soukromých věcí se totiž stanou vaše společné věci (že k tomu dojde i v případě platů, ponechme stranou). A pokud tohle nedokážete překousnout, zřejmě budete moci žít šťastně až do smrti ve svém vlastním Křečkově.

5. Neustále se bojíte toho, že zemřete sám

Jestliže se neustále děsíte, že byste mohl zemřít sám, měl byste se toho strachu zbavit dřív, než půjdete na nějaké rande. Zoufalství vám totiž bude koukat z očí, a ačkoliv se říká, že je spousta holek, která si po prvním rande už mění příjemní na facebooku a čeká, kdy je pořádáte o ruku, ve skutečnosti jich zase tolik není. Takže když budete tlačit na pilu a po prvním rande ji dávat klíče od svého bytu, nedivte se, že uteče. Jednoduše řečeno, strach z toho, že zůstanete sám, se promítá do vašeho chování, takže se klidně může stát, že vaše obavy zařídí, že tak opravdu dopadnete.

Jako u maminky

Život o samotě není peříčko. Jen si vezměte – když onemocníte tou pro chlapy smrtelnou rýmou, kdo vám bude podávat kapesníčky, vařit kuřecí polévku a povzbuzovat vás v tom, že to přeci zvládnete? Nepřiznává se to lehko, ale ženský jsou přeci jen na něco dobrý. Přehodnoťte svůj postoj a už si nějakou tu babu konečně najděte – lepší, než se ve čtyřiceti nastěhovat zpátky k mamince, ne?

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář