Říká se, že všechno zahojí jen čas. To ale nemusí být nutně pravda – je spousta věcí, které tento proces urychlí. Víte, co aplikovat na zlomené srdce? Uzdravte se rychleji s těmito radami.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

I hororové hry mohou pomoci na zlomené srdce

Ženský jsou potvory

Některé ženy jsou jednoduše potvory. Podvedou, vyluxují peněženku a ještě vám zamávají z nového bavoráku, který si pořídily za vaše peníze. Vyléčit zlomené srdce není jednoduché a je fakt, že čas je opravdu potřeba. Zkuste se z toho ale vyhrabat jinak, než sezením o samotě a čucháním k jejímu svetru či v horším případě trháním fotek s jejím obličejem. Proces rozchodu probíhá u každého individuálně, ale přesto je tu několik možností, jak to uspíšit. Vyzkoušejte některý z níže uvedených urychlováků a uvidíte, jak se vám brzy uleví.

1. Hrajte hororové hry

Léčba počítačovými nebo jinými hrami je jistě rajskou hudbou pro mnoho chlapů. Jak to ale funguje? Hry samy o sobě dávají zapomenout na skutečnost, ale když k tomu ještě přidáte hororové prvky, přidá se k tomu koňská dávka strachu. Strach je nejsilnější emoce, která přebije všechno ostatní, proto by pro něj neměl být problém zastínit vaše pocity z rozchodu. Hororové hry vás navíc velmi rychle úplně pohltí svým dějem, který je ale natolik zapeklitý, že nebudete moci spát dříve, než to dohrajete. Hry prostě mohou posloužit jako dobrá terapie.

2. Tvrdá pomsta nevěrnicy

Jak říká správně Tomáš Holý v legendárním filmu Ať žijí duchové, tvrdá pomsta je vždycky s tvrdým (takže ano, chyba v nadpisu je záměrná). Abyste se dostal z bludného kruhu návalů vzteku na tu potvoru, která vám zlomila srdce, jednoduše se jí nějak pěkně pomstěte. Například od každého páru bot jí vezměte levou botu, nebo u všech oblíbených knih jí vytrhněte nějakou stránku. Zde se meze nekladou. Záleží jen na vás, jak hodně budete krutý a kreativní.

3. Zkuste nasytit svou duši

Naplňte svou duši příjemnými podněty. Meditace je pro začátek dobrým způsobem, jak se uvolnit. Pročistit hlavu lze ale i jinak – jeďte například na ryby nebo jen tak do přírody na túru. Naplňující jsou také různé kulturní prožitky, jako je dobré jídlo a pití, dobrý film či divadlo, skvělá hudba, apod. Očistit se můžete také sportem, který vás přivede na jiné myšlenky, a ještě k tomu budete dobře vypadat. Teď na to, abyste dosáhl pocitu naplnění, budete mít víc času a hlavně klidu.

4. Jiný úhel pohledu

Teď se trápíte při pohledu na vaše společné fotky a přemýšlíte, jak vám spolu bylo dobře. Ano, teď. Předtím jste ale nemohl vystát hromadu jejich vlastností a věcí, co dělala. Jen si zkuste na něco vzpomenout. Proč jste se hádali, co všechno bylo špatně? Když si uvědomíte to nedobré, co ve vašem vztahu bylo, jednak přestanete toužit po tom, aby se k vám vrátila, jednak získáte náhled na to, čemu se v příštím vztahu vyvarovat.

5. Staňte se tím, kým chcete

Všechno zlé je k něčemu dobré – tak toho využijte v plném rozsahu. Když jste byl s ní, nemohl jste se v mnoha věcech realizovat. Nebyl na to čas, nebo se jí vaše koníčky nelíbily. Teď máte možnost poznat všechny svoje možnosti. Začněte se učit hrát na kytaru, naučte se cizí jazyk, jeďte šplhat po horách,… Najděte něco nového, čím zaplníte svůj život – dejte si nové cíle. Berte rozchod jako příležitost k tomu, abyste se stal tím, kým vy chcete.

Nová cesta

Zlomené srdce bolí a nějakou tu chvíli bolet bude. Na druhou stranu můžete ve svém životě najít jinou cestu, která přes ten její tlustý zadek nebyla vidět. Tak neváhejte a vyzkoušejte něco nového.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář