Je jedno, jestli jste zastánce polygamie nebo monogamie – faktem je, že v dnešní době je to velmi probírané téma. Když si tyhle dva styly života ale srovnáte v základních aspektech, zjistíte, že oba mají jisté výhody i nevýhody. Jen se podívejte sami.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Monogamie versus polygamie

Jedna žena na celý život?

„Muži byli zrozeni proto, aby rozsévali svoje sémě a zajistili pokračování lidského rodu.“ Aneb klasická obhajoba mužů, kteří si prostě nedokážou představit, že by zbytek života měli strávit jenom s jednou ženou. Ne každý je ale zastáncem takového životního stylu. Pro někoho je jedna ženská prostě víc než dost. Obě tyto možnosti mají jisté hranice, plusy a mínusy. Je sice jen na vás, k jaké variantě se více přikláníte, ale pro zajímavost se jistě podívejte na tento seznam výhod a záporů monogamie a polygamie.

Sex

Monogamie – Když žena řekne ne, znamená to jednoduše ne a vy jste na suchu. Žena si jsou moc dobře vědoma toho, že vás má v hrsti a náležitě toho využívá. Když ji naštvete, trestem pro vás bude, že nedostanete žádný sex. Stejně tak, když bude mít žena krámy. Pokud není přístupná k laskání jiných tělních otvorů, každý měsíc budete týden bez sexu.

Polygamie – Když máte víc žen, je to mnohem snazší. Jakmile totiž nemůže jedna, stačí zajít za další. Tady nepomůže ani to, když se na vás naštve. V klidu ji necháte vychladnout a noc si užijete s jinou ze svých „kamarádek“. Přístup k sexu v podstatě není ničím limitován. Snad jen, kdyby se vašim milenkám sesynchronizovaly měsíčky, to už by byl asi trochu problém.

Čas

Monogamie – Jedna žena je velmi časově náročná. Musíte s ní trávit velmi mnoho času a hlavně ji poslouchat, a to i tehdy, když si dokola stěžuje, že je tlustá. Je potřeba ji občas brát do kina nebo do společnosti. Večery trávíte povídáním si v posteli a vyjadřováním svých pocitů. I jedna žena vám sežere spoustu času.

Polygamie – Více žen v tomto případě znamená akorát tak víc času. Sice s každou z nich netrávíte každý den od rána do večera, ale musíte mezi ně rovnoměrně rozložit svůj volný čas. A toho v takovém případě opravdu není nazbyt. Musíte být dobrý organizátor, aby se vám to podařilo tak, aby na vás ani jedna nebyla naštvaná. Problém je také to, že si toho musíte víc pamatovat – jména jejich kamarádek, jejich narozeniny, jejich příjmení, jejich vlastní jména, apod.

Finance

Monogamie – V případě, že máte jednu ženu, stačí za ni sem tam zaplatit nějakou tu večeři a máte vystaráno. I když některé „modely“ jsou finančně velmi náročné, stále je to jen jedna žena. A věřte, že když dobře obstojíte a tu večeři za ni zaplatíte, šplhnete si či si v lepším případě zajistíte hezkou noc.

Polygamie – Víc žen znamená víc peněz. Každou z nich musíte občas někam vytáhnout, jinak budou remcat, a to stojí peníze. Za jednu zaplatíte za měsíc jednu večeři a jedno kino, za x takových žen zaplatíte x krát víc. Jen si to rozpočítejte, jestli na to vůbec máte.

Zdraví

Monogamie – U jedné ženy je to jednodušší – můžete si být skoro jist, že nemá pohlavní nemoci, stejně tak víte, jestli bere prášky nebo ne. O svoje zdraví se s jednou ženou můžete strachovat jen tehdy, že přetáhnete večerku a přijdete z hospody s třemi pivy v krvi navíc, než byl váš povolený limit. V takovém případě je možné, že dojdete otřesu mozku způsobeného silnou ránou do hlavy litinovou pánvičkou.

Polygamie – Stejně jako vy máte víc žen, nemůžete si být jist, že ony také nemají další partnery. A v takovém případě je jen otázkou, kdy něco nepříjemného a svědivého chytíte. Kondomy jsou opět záležitostí financí, a když to risknete bez nich, nemůžete mít jistotu ani v tom, že z vás za devět měsíců nebude taťka. Na druhou stranu díky více ženám si budete muset více pamatovat – např. abyste nepopletl jejich jména či jména jejich psů – a tím trénujete paměť. A to je dobrá prevence před návštěvou toho Němce, co škodolibě schovává věci.

Výhody pro život

Monogamie – Když máte jednu ženu, musíte se spoléhat na to, že všechno umí a všechno ji baví. Když je totiž od přírody naprosto hrozná kuchařka, nezbude vám, než se naučit vařit sám. Podobně když nemá ráda fotbal, nerada jezdí na túry, nemusí mít sex moc často, apod. Částečně si ji ještě můžete převychovat, ale nic moc zásadního asi nezměníte.

Polygamie – Tady je nesporná výhoda v tom, že když jedna partnerka neumí vařit, jednoduše zajedete k jiné. Podobně s ostatními záležitostmi. Vlastně by se z nich dala složit jedna taková dokonalá partnerka. Ale dokud něco takového nejde, musíte se spokojit s tím, že jich budete mít víc a s každou si budete užívat něco jiného. S jednou domácí knedlíky, s další sex, s další černý humor,…

Ach ta společnost

Jak vyplývá obojí má něco do sebe. Problém ovšem je, že polygamie není ve společnosti už tolik přijímaná. Ačkoliv dříve to bylo běžné, dnes je muž s více ženami proutník a prase. Neznamená to, že byste se měl polygamie vzdát, to jen že se vám hůře budou hledat partnerky, které by o něco takového stály. Když o sobě nevědí, to už je potom otázka jiná.

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář