Na pozvánce se o vašem doprovodu sice nepíše ani čárka, ale o přítomnosti na vánočním večírku mluví vaše drahá dvacet čtyři sedm. A proč to tedy nezkusit, že?

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

Proč jít s partnerkou společně na firemní párty?

Běž sám, doufám, že si to (ne)užiješ

Kolem Vánoc slábne pracovní morálka, naopak nálada vyhodit si někde z kopýtka začíná nemilosrdně eskalovat. A jak na potvoru se vám začnou ve schránce, na pracovním stole, ponejvíce však na Facebooku, množit pozvánky na všechny ty úžasné zimní mejdany a pracovní večírky, ve kterých šéf zrekapituluje vaše úspěchy, slíbí vyšší platy a v závěru odjede v novém bávu s nejprsatější sekretářkou na mnohem lepší místo, kde nemá zaměstnanecký plebs co pohledávat. Tak to prostě je a jen slabí na truc chroupají perníčky, které se hromadí v tukových záhybech okolo pasu, a stávají se tak motivem k novoročnímu předsevzetí. Pojďme se vrátit k těm sklenicím šampusu, obloženým mísám a hlasité hudbě. Kdo má partnera, určitě zná ten pocit, že musí občas nechat svou drahou polovičku doma a skládat sliby, že bude do půlnoci doma, na asistentku se ani nepodívá, příště vezme toho druhého s sebou… Co? S partnerem na večírek? Není to zase tak ztřeštěný nápad. (I když.)

Bavíte se hned od začátku

Ideální scénář samozřejmě je, že dorazíte do foyer a hned vás obklopí hlouček kamarádských kolegů, poplácají vás po zádech, dají vám do ruky margaritu, na hlavu nasadí legrační klobouček a těší se z vaší přítomnosti. Naneštěstí není zase tak vzácná situace, že známí na vás jen kývnou, a vy postáváte u baru a marně chytáte smysl konverzace. Nejhůře potom nemáte s kým prohodit kus slova, neboť vám schází koule s to prolomit ledy hned z kraje večera. Vlastní doprovod zabaví hned od první minuty, ať už otázkou, kdy jí konečně přestavíte tomu pěknému kolegovi, kde má svůj deštníček v koktejlu a žárlivou scénou, neboť si dáma z účetního vzala místo strojeného kostýmku mini končící nebezpečně vysoko, a vy se snažíte zjistit, jak vysoko to vlastně je.

Vzbuzujete nečekanou pozornost

A to zvláště jestli krása vašeho doprovodu oslepuje i lepé číšnice. Každopádně najednou zjistíte, že se s vámi najednou baví o hodně více lidí, teda s vaším doprovodem, a to i lidé, kteří na vás doteď neprohodili v práci ani kus slova, i když jste před nimi uklouzli na čerstvě setřené podlaze a při přepadnutí přes kopírku jste si zlomili dvě žebra. Potencionálně tedy máte zaděláno na to, být hvězdou večera, i když vám kolega další den bude natruc ukazovat na mladou stážistku a předvádět oplzlá gesta, co všechno s ní ten večer dělal.

Získáváte zájem jiných žen

Jistý evoluční mechanismus způsobuje, že muži sáhnou po novém modelu, ale ženy spíš dají přednost ojeté fabce. Aplikováno na vztahy, když vidí vaše kolegyně, že nejenže váš doprovod vypadá dobře, ale „ach můj bože, ona asi dostala na Vánoce tu novou vuittonku“, stává se z vás větší alfasamec, než když budete do práce jezdit na kole a mít na zdi pověšené certifikáty, že pravidelně dotujete dovoz pšenice do oblastí třetího světa zasaženými přírodními katastrofami. Po takovém večírku se radikálně zvedne počet dotazů na to, jak se má vaše milovaná, a zvláště nezadané ženy opravdu nezajímá odpověď: „Dobře, jako v bavlnce.“

Program se stává jaksi snesitelnějším

Zatímco vy sníte o tom, že za peníze firmy si přivodíte pořádnou opici, abyste druhý den zvraceli ty dvě kila krevet, které jste do sebe nacpali, většinou vás čeká celá plejáda činností. Počínaje projevem vedení, které po dvou minutách máte tendenci glosovat vtipnými poznámkami, ale riskovat šepot ke kolegovi, že šéf vypadá v hnědém sáčku se žlutou kravatou jak párek s chlebem a hořčicí, to znamená pokoušet své místo. Dobrá partnerka se naopak zasměje každé vaší kravině. A později při soutěžích v duchu team buildingu alespoň nemusíte žadonit, ať jde s vámi nějaké nemehlo do páru. A vůbec nejlepší, na tanečním parketu se konečně nevlníte sám uprostřed jako nabumbaný idiot, protože nejlepší kusy rozebrali oblek na míru a vy v saku z konfekce kalíte s IT oddělením.

Má vás kdo odtáhnout domů

Někdy mezi půlnocí a svítáním vám konečně dojde, že jste nejen všechny dostatečně pomluvili, flirtovali zvláště s těmi, se kterými jste neměli, zkrátka notně přebrali, a začnete velmi neobratně shánět kabát a cestu domů. Partnerka se v tu chvíli stává vaší nejsilnější zbraní, která vás nejen vcelku a se všemi svršky šoupne do taxíku, ale také se postará o váš panický strach, že vás doma čeká nakrknutá bosorka s válečkem v ruce, která už ve strachu o vás snědla půlku bábovky a polárkový dort. A zatímco další pracovní den kolegové chodí s očima do země, protože si vše pamatují (i když si vzájemně tvrdili opak), vás hřeje ta výborná česneková polévka, jež vám uvařila vděčná partnerka, že nemusela ztvrdnout doma.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář