Chcete svou maminku, manželku, přítelkyni nebo kamarádku překvapit něčím speciálním? Chcete ji věnovat dárek, se kterými určitě zabodujete? Pak vsaďte na zlatý nebo stříbrný šperk. Pokud netušíte, kde a jak začít, přečtěte si následující článek, ve kterém vám přinášíme několik typů, který vám výběr vhodného šperku usnadní.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Ano, výběr šperku může být matoucí a někdy i poměrně stresující záležitostí, ale pokud vyberete správně, máte úspěch zaručen. A jak tedy vybrat ten ideální? Jako vodítko vám může posloužit styl oblékání dané ženy i její tón pleti nebo barva vlasů či očí. Také je dobré zamyslet se nad tím, k jaké příležitosti šperk pořizujete. Chcete svou partnerku požádat o ruku nebo se jedná se o dárek k Vánocům či k narozeninám? Okolnosti mají na výběr šperků poměrně zásadní vliv.

Jaký typ šperku zvolit?

Jedna z hlavních otázek, kterou je potřeba si zodpovědět. Chcete své mamince nebo manželce pořídit nový stříbrný řetízek nebo snad raději zlatý náramek na ruku? Pomocníkem by vám mohla být šperkovnice obdarovávané ženy, která vám může hodně napovědět o oblíbených kouscích i jejím vkusu.

Jaká žena, takový šperk

Nejlepším pomocníkem, při výběru vhodného šperku pro ženu, je ona sama. Všímejte si, co se jí líbí, jaká je a co ráda nosí. Vycházet můžete například z jejích oblíbených aktivit, zájmů a koníčků. Pokud máte možnost, nahlédněte do ženina šatníku nebo do šperkovnice. Hodně vám to napoví o jejím vkusu.

Barva vlasů, vodítko číslo 1

Při hledání pravého šperku vám může pomoci barva vlasů obdarovávané ženy. Ač je odstín vlasů často přehlížen, tvoří velkou část našeho celkového vzhledu. Při volbě šperků se tedy zaměřte na barvu vlasů ženy, jíž chcete šperk darovat. Šperky a vlasy by měly být v harmonii a měly by se navzájem doplňovat.

Černovlásky

Černovlásky si mohou dovolit i ty nejzářivější a nejodvážnější barvy. Vhodné jsou šperky s kameny v sytě růžové, tmavě červené nebo světle modré barvě, které mezi tmavými vlasy dokonale vyniknou. U černovlasých žen se nebojte sáhnout po výrazných a dech beroucích klenotech, které k sobě přitáhnou veškerou pozornost.

Brunetky

Hnědovlásky mohou volit z široké palety drahých kamenů. Vedle slušivých modrých drahokamů jsou vhodné také syté červené a okouzlující fialové. Pro modrooké brunetky jsou perfektní volnou safíry a modré topazy, které podtrhnou barvu jejich očí. Pokud pořídíte šperk s ametystem, citrínem nebo turmalínem, rozhodně chybu neuděláte.

Blondýnky

Blondýnky mají ideální barvu vlasů, která ladí s většinou barev. Některé odstíny jsou ale ve spojení s blond vlasy daleko zajímavější, než jiné. Jde například o safírově modrou, tyrkysovou nebo smaragdově zelenou. Sebevědomé blondýnky mohou svůj vzhled doplnit zlatými šperky s oranžově zbarvenými kameny, jež dodají světlé pleti i vlasům zdravý lesk.

Zrzky

Ohnivým rusovláskám nejlépe sednou neutrální barvy. Intenzivní kontrastní barvu vlasů se hodí zjemnit tlumenými zemitými tóny. Zrzky vyniknou v tmavě zelených, sytě modrých a žlutých drahokamech, jako je smaragd, tanzanit, citrín, jantar, ohnivý opál a záhněda (smoky quartz).

Jarní, letní, podzimní a zimní typ, vodítko číslo 2

Skvělým pomocníkem při hledání vhodného šperku pro vaši přítelkyni, kamarádku i maminku je tradiční dělení na jarní, letní, podzimní a zimní typ, které vám může výběr šperku velmi usnadnit.

Jarní typ

Jarní typy mají přírodní blond vlasy, světlou pleť se zlatavým nádechem a nejčastěji modré nebo světle zelené oči. Tyto ženy působí velmi jemně až křehce, a proto se k nim hodí jemnější a lehčí šperky. Skvěle se k nim budou hodit například stříbrné náušnice se zirkony i jemnější stříbrné řetízky. Pokud přemýšlíte nad volbou kamene, nejvhodnější bude pastelově růžová, tyrkysová, meruňková, žlutá nebo sytě fialová.

Letní typ

Ve většině případů se jedná o blondýnky nebo světlé hnědovlásky. Tyto ženy mají pleť se studeným narůžovělým a olivovým podtónem. Oči mají modré, šedé nebo zelené. Ženám v letním typu se hodí šperky s ušlechtilým matným podtónem. Kameny je pak vhodné volit ve světle modré, šedé, čiré, pudrové nebo sytě růžové barvě.

Podzimní typ

Ženy v podzimním typu poznáme podle pleti se žlutým až béžovým nádechem a podle zářivě modrých, zelených nebo hnědých očí. Podzimní ženy mívají tmavě blond, hnědé nebo zrzavé vlasy. Velmi často bývají pihovaté. Tyto ženy si mohou dovolit velké a výrazné klenoty. Nemusí se bát ani zlatých šperků, jako jsou například masivní zlaté náramky na ruku zdobené výraznými kameny. Barvu kamene volte ve žluté, zlaté, vínové, tmavohnědé nebo tmavomodré barvě.

Zimní typ

Zimní typy mají nejčastěji tmavé vlasy, porcelánovou či olivovou pleť, husté obočí a hnědé nebo šedé oči. Jsou to poměrně výrazné ženy, které mohou nosit velmi nápadné a lesklé kousky. Lichotím jim syté barvy, jako modrá, zelená nebo oranžová, ale také černá. Skvěle jim sedne například křišťál, štras nebo výrazné stříbrné náušnice zdobené barevným drahokamem.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář