Je skateboarding vaším oblíbeným sportem? Potom určitě dobře víte, že vhodná obuv je jedním ze základních prvků vybavení, které zaručí bezpečnou a pohodovou jízdu, hlavně pokud už patříte mezi ty pokročilejší a na skateboardu se nechodíte jen tak “sklouznout”.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Každý má vlastní názor a požadavky

Vhodný výběr obuvi na skate vychází především z vašich z individuálních potřeb. Budou to skate boty, určené výhradně pro sportování, nebo v nich budete chodit i do školy, zaměstnání nebo je používat k dalším sportovním aktivitám? Existuje mnoho stylů skateboardingu (freestyle, streetstyle, downhill a další), takže pokud se zaměřujete na některý z konkrétních stylů, měl by tomu odpovídat i výběr správných bot. Pro jízdu na hladké rampě se hodí boty lehké a prodyšné, pokud vyrážíte i do terénu, volba by měla směřovat k obuvi pevné, odolné a trvanlivé. Rozhodně musejí boty být pohodlné a ve správné velikosti, to platí pro všechny bez rozdílu.

Pro STREET skateboarding je kladen velký důraz na podporu nohy při dopadu, nejvhodnější tedy budou klasické pevné skate boty, které tlumí tvrdší dopady.

Milovníci velmi oblíbeného DOWNHILL stylu dávají předost botám s podrážkou z vulkanizovaných materiálů, která umožňuje dosáhnout maximální přilnavosti podrážky.

Boty s tkaničkami nebo ve stylu mokasínů?

Boty pro skate se vyrábějí v různém provedení, někomu víc vyhovuje zavazování na tkaničky, umožňující utažení a stabilizaci nohy podle potřeby, navíc takové boty vám budou vyhovovat i v případě, že máte například vysoký nárt. Boty bez zavazování samozřejmě poskytují luxus rychlého obouvání a zouvání, noha se v nich velmi snadno pohybuje v kloubu.

Jděte za solidní značkou

Rozhodně se vyplatí využít nabídky zavedeného skate-shopu, který se na obuv pro skateboarding specializuje (my doporučujeme osvědčený skateshop https://www.ambassadors.eu). V takovém obchodě si navíc můžete vybrat i skate oblečení, které má také svá specifika a nelze ho nijak přehlížet. Levnější napodobeniny bot na skate sice mnohdy vypadají na první pohled stejně jako ty značkové, nenechte se ale zlákat, vsadit na kvalitu se rozhodně vyplatí. Určitě chcete, aby vám nové boty sloužily dlouho a spolehlivě, ty nejodolnější jsou proto zhotoveny z vyztuženého semiše, pravé kůže nebo pryže.

Mezi vysoce kvalitní boty na skate patří bezesporu výrobky firem Filament a Footprint, prověřené i skutečnými profíky. Kvalitní boty na skate poznáte i podle toho, že mají prakticky vždy okrajové chrániče, sevřenou podešev, minimum šitých částí a jsou-li opatřeny tkaničkami, měly by být důkladné a pevné. Poctivou a svědomitou práci prozradí i takové detaily, jako například provedení dírek pro tkaničky. Ke správným botám samozřejmě patří i kvalitní vložky, zaručující nejvyšší komfort při nošení. Takže už víte, jaké boty si vybrat?

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář