Anketní průzkumy mezi ženami hovoří jasně. Ženy milují košile. Donutí vás to sundat tričko?

avatar

Milan Svašek
Ženy, fitness, film a tvrdá dřina. Nepíšu, co nežiju.

Končí to zcela tragicky

Vůbec nejvíce vlhnou ze dvou až tří rozepnutých knoflíčků a vyhrnutých rukávů, které odhalují vaše svalnaté a opálené předloktí. Laický průzkum v ulicích odhaluje, že košilový národ fakt nejsme. Lepší se to, ale pořád trička vedou tak deset ku jedné. Někteří ještě volí možnost trička a rozepnuté košile. To většinou končí zcela tragicky, zvláště má-li vaše košile několik barev a tričko jakbysmet. Jo, a nezapomeňme na velikost. Vžitá (a blbá) představa je, že když má košile plandat na tričku, tak ať alespoň pořádně vlaje.

Košile vs. tričko! Co a kdy nosit?

Nosíme košile jako burani

Ale rozumím vám, pánové. Kromě toho, že se ženám obecně líbí, mají košile jen samé negativní vlastnosti, zvláště teď v létě. Nepopiratelně je v nich horko, což se teda dá řešit těmi vyhrnutými rukávy, ale máme-li se držet pravidel etikety, nikdy bychom neměli chodit jen tak v košili. Ano, všichni na to dlabou, bez skrupulí i na společenských akcích, ale pravdou je, že košile není svrchní oblečení. Není, prostě není, i kdybyste pod ním měli tílko. Zvláště to platí pro společenské klasické košile s dlouhým rukávem, ty letní probereme za chvíli. Pochopitelně to není často k přežití sedět celý večer v saku, zvláště když všichni okolo sako dávno sundali, ale kázejme dál osvětu, třeba to jednou pochopí. V létě chodit v saku je největší pruda, ale investice do lehkého letního saka se opravdu hodí. On je to vlastně takový ten mýtus, že z vás pot poteče všemi otvory. Máte-li kvalitní přírodní materiál, ano, ten něco stojí, tak se neupečete jako v syntetice.

Letošní zaručené trendy

Jenže to bychom měli business look, ale v létě se chceme oblékat hlavně casual, protože to znamená, že máme dovolenou. Vzít si kalhoty a ňáký tričko je ta největší nuda. Nazujte sandály a módní guru Františka při pohledu na vás protočí panenky a zaklapne do futrálu. Takhle fakt ne. Hlavně ty sandály a žabky jsou už totálně mimo, ale o tom jindy. Hrozně trendy, a toto léto to nebude jinak, jsou kraťasy ke kolenům a dokonale padnoucí slimka. Ideálně barevná a se vzorem. Pod ní schovat basic tričko bez vzoru a zapnout nanejvýš na hrudi. Případně zapnout o knoflík dále a blejzr (tj. sportovní lehké sako) na to. Nevěřte tomu, že by kraťasy a blejzr nešly k sobě, jdou parádně, jen pozor na experimenty se vzory. Kostkovaná košile se skvěle hodí jen tak ke kraťasům, ale pod sako už moc nepasuje. A samozřejmě je zde finta, že v nouzi si rukávy košile vyhrnete.

Co určitě ano, co vůbec ne

Někdo by mohl namítnout, že košile s krátkým rukávem splní stejnou funkci. Ne, třikrát ne. Košile s krátkým rukávem nevypadá nikdy dobře. Rozdíl mezi krátkým a vyhrnutým dlouhým rukávem je asi dvacet centimetrů, esteticky tak tisíc procent. Než košili s krátkým rukávem, tak to raději to tričko. Ale myslete na to, že trička jsou spíš na sport. Když už v něm do ulic, tak volte polo. Avšak volte spíš jednolité barvy, strakaté polo tričko nepůsobí moc seriózně, polo s nápisem je vyloženě mor. No a rada na závěr? Máte-li na to tělo, v parném létu na pláži skvěle poslouží obyčejné tílko. Ale jenom tam, ani to nákupního centra se nehodí. Jo, a nezapomeňte, že chumáče slizkých chlupů v podpaží jsou pasé, jestli mužně, tak aspoň zastřihnout.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář