Spousta mužů má doma oblek, který jim „tak nějak“ sedne. Správně by měla každá jeho část sedět naprosto přesně. Pokud takový oblek chcete, je nejlepší si ho nechat ušít.

avatar

Jana Maláková
Móda mě baví!

Obchod vs. šití u krejčího

Vybrat perfektně padnoucí oblek není snadná věc, což už jste se mohli dočíst také v našem článku Typicky český problém jsou příliš velká saka. Pokud se vám nedaří v obchodě žádný vhodný sehnat nebo zkrátka požadujete co nejvyšší komfort, je nejlepší obrátit se přímo na firmu, která vám oblek ušije na míru.

Nesmírnou výhodou je to, že bude vytvořen přesně podle vašich tělesných proporcí, takže se nemusíte bát, že někde nebude sedět. Navíc výběr materiálu, stylu, barvy a případného vzoru můžete snadno konzultovat s profesionálem. Ten má pod palcem nejen všechny požadované vlastnosti obleku, ale také poslední módní trendy. Dost možná vás překvapí, co vše je důležité při šití obleku hlídat, co vše si můžete vybrat a jak příležitosti, během kterých chcete oblek nosit, ovlivňují jeho výslednou podobu.

Jak to probíhá?

V první fázi vám budou krejčím či krejčí nabrány pečlivě míry. Chvilku vás tak bude obíhat člověk s krejčovským metrem, kterým zjistí šířku ramen, budoucích nárameníc (část od límečku ke konci ramene), obvod i jednotlivé strany hrudníku a břicha, délku rukávů a přední části saka (v případě disproporcí také zadní). Na kalhoty musí zjistit obvod pasu, boků, stehen a kolene, rozkrok, délku, vnitřní část kalhoty a šířku dolní nohavice. Zdá se vám, že je toho moc? Tak věřte, že právě díky tomu vám oblek padne jako ulitý. V obchodě nikdy nesežente takový kus, který by vám dokonale seděl.

Po měřicím maratonu si zvolíte materiál, střih, styl a detaily. Jak již bylo uvedeno, zde je určitě vhodné vše konzultovat s odborníky. Oblek si nekupujete na týden, a proto byste měli být s jeho podobou na 100 % ztotožněni. A pak? Pak už stačí jen počkat! Někteří krejčí požadují zkoušení ještě ne zcela hotového obleku, jiní jej celý ušijí a až poté předají zákazníkovi k finální zkoušce. Chcete-li ale opravdu dokonalý oblek, který vám padne jako ulitý, většímu počtu zkoušek se nebraňte. Jedině tak doladíte každý šev a budete v obleku vypadat lépe než Bond, James Bond!

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář