Váháte, co pořídit partnerce k Vánocům? Sháníte nadčasový dárek, který je praktický, ale zároveň doslova zahřeje u srdce? Pak je ideálním dárkem luxusní kožich. Nejen že pořádný kabát či kožich je základním kouskem šatníku, ale zároveň takovým dárkem zaručeně překvapíte. Na co dát při výběru kožichu pozor?

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Materiál na prvním místě

Dejte pozor, pokud Vaše partnerka kožichy nenosí z etických důvodů. V tom případě zvažte pořídit kožíšek falešný, vyrobený z umělé kožešiny. Ten sice tolik nezahřeje, ale parádu udělá stejně velkou. Pokud se rozhodnete sáhnout pro tzv. “pravém kožichu”, vaším prvním cílem by měl být kožich z druhé ruky.

Ve specializovaných starožitnictvích či second-handech často narazíte na krásný kožich v luxusním provedení téměř nenošený, z kvalitních materiálů, jaký už se dnes ani nevyrábí. Zároveň tím přispějete k myšlence udržitelnosti, která cílí na snížení ekologického dopadu při produkci zboží. Nehledě na to, že tímto řešením ušetříte i svoji peněženku.

Nezapomeňte, že z druhé ruky se dá dnes pořídit téměř vše. Kromě kožichů se dnes dají pořídit i další luxusní kousky, jako například boty či kabelky. S vidinou většího zisku dnes i větší designerské značky upouštějí na kvalitě, proto se vyplatí poohlédnout se po starších, avšak stále kvalitních kouscích.

Nakupujte v ověřených obchodech

A kde konkrétně takový kožich vlastně shánět? V dnešní době již nemusíte zdlouhavě chodit po second-handech a doufat, že nějaký kožich objevíte. Vyplatí se však věnovat pozornost kvalitě obchodu, ve kterém nakupujete a to zejména u dražšího zboží, jako jsou kožichy. Například v online starožitnictví AntikArt najdete tento úžasný hřejivý kožich z liščí kůže. Jedná se o zánovní kabát švédské výroby s kvalitní podšívkou a ve stylové barvě, se kterým nešlápnete vedle.

Dalším typickým materiálem je norek, který je velmi kvalitní a hřejivý, na druhou stranu bývá dražší pro větší vzácnost této kožešiny. Pokud naopak sháníte něco cenově dostupnějšího, ideální je například tento béžový kožich z králíka italské výroby. Italské kožichy jsou proslavené svou kvalitou provedení. Zahřejí úplně stejně jako kožichy z lišky nebo norka.

Podšívka a kvalita zpracování

Důležitá je kvalita kůže a řemeslné zpracování. Pozor dejte při výběru také na podšívku. Moderní kabáty jsou často vyrobené z kvalitního materiálu (například z ovčí vlny či kašmíru), ale v kombinaci s podšívkou z umělých vláken (například polyester). Ten je neprodyšný a snadno se v něm potí, může tedy narušit funkci přírodních materiálů, které krásně dýchají a přitom zahřejí. Podšívka je většinou hladká a klouzavá látka, z důvodu usnadnění navlékání kabátu, nicméně dívejte se spíše po viskóze a hedvábí.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář