Už nemáte kam dávat oblečení a další věci? Pokud máte v bytě místo pro skříň, je ideální volbou ji pořídit. Jelikož se jedná o kus nábytku, který člověk vybírá maximálně několikrát za život, budou se vám hodit naše rady, jak na to.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Potřebujete skříň? Na těchto 5 věcí se zaměřte při výběru

Velikost

Určitě je třeba brát v potaz nejenom to, co do skříně potřebujete uložit, ale i to, kam ji chcete umístit. Proto si rozměřte volný prostor a na základě daných rozměrů vybírejte ti tu pravou. Pamatujte, že její vnitřní prostor a jeho velikost ovlivníte i tím, když si pořídíte skříň, která bude doslova až k vašemu stropu.

Vnitřní uspořádání

Je to vaše skříň a tak je samozřejmě jenom na vás, co do ní budete dávat. To si však promyslete před samotnou koupí. Na základě toho požadujte správně rozdělený vnitřní prostor. Ten může čítat hned tři části, které lze označit takto:

  • Část s policemi
  • Část s šatní tyčí
  • Část technická

Cena

Také něco, na co je dobré klást důraz. Samozřejmé je, že se ceny mohou lišit z důvodu různých provedení, velikostí a materiálů. Určitě nekupujte hned tu první, kterou uvidíte. Je dobré si udělat přehled o cenových hladinách. Jedině tak budete moci koupit levné skříně, které ale zároveň budou nejenom odpovídat vašim potřebám, ale u kterých je možné říci i to, že budou dostatečně kvalitní.

Vzhled

Záleží na tom, jak velký milovník designu jste, nebo jak je zařízeno vaše bydlení. Hitem se dnes stávají hlavně barevné dekory, a to jak ty světlejší, tak samozřejmě i ty tmavé. Jít lze i cestou úplně moderního a nadčasového designu, kdy si vyberete skříň ve výraznějším a také lesklém dekoru.

Doplňky

Jak mohou vypadat? Pokud vám záleží na každém detailu, podívejte se i na to, jak budou vypadat jednotlivé úchyty, zda bude mít skříň různé ozdobné lišty, nebo zda na ní bude umístěno třeba praktické zrcadlo.  Toto všechno jsou možnosti, které nejsou absolutně nic neobvyklého.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář