Sluníčko praží a fashion trendsetters už moc dobře ví, že před slunečními paprsky a nemoderním outfitem je ochráni originální snapback s rovným kšiltem. Proč je tenhle typ čepice zrovna teď tak oblíbený?

avatar

Jakub Švrdlík
Miluju BMX, sport, ženy, víno a zpěv

TREND: Patří snapback jen na hlavu sportovního fanouška?

Svěží vzduch v našich končinách

Americké sporty se u nás velké popularitě netěší. Na finále amerického fotbalu dorazí na Eden pár lidí, bowling se u nás hraje hlavně v barech během alkoholového opojení a pravidlům baseballu rozumí jen několik nadšenců. S módními trendy ze zámoří je tomu už úplně jinak, třebaže některé z nich vychází paradoxně ze sportovních hřišť. Není to tak dávno, co u nás letěly tzv. fitted kšiltovky bez vykrojení látky v zadní části, které nosí hráči baseballu a při jejichž výběru člověk půl dne přemýšlel nad tím, jak velkou má vlastně makovici. Z hip-hopové subkultury si čepice s rovným kšiltem našly cestu i do dalších oblastí od extrémních sportů počínaje až po formální outfity konče. Aktuálně však letí typ tzv. snapbacks. O co vlastně jde?

TREND: Patří snapback jen na hlavu sportovního fanouška?

Staronové cvak!

Snapbacks jsou kšiltovky, které tady byly už na začátku devadesátek, s největší pravděpodobností jste jednu takovou také nosili. Teď jsou však zpět ve stylových provedeních a jejich hlavním rozlišovacím znakem je zacvakávací pásek na zadní straně. Pokud bychom měli odpovědět na otázku z nadpisu, tak nějaký ten vymazlený snapback nepatří jen na hlavu sportovního fanouška, třebaže modely s vyobrazením loga sportovního týmu patří k těm nejvíce tradičním a zároveň také nejoblíbenějším. Vybírat můžete z týmů NBA, NHL a dalších sportovních lig. Mnoho výrobců včele s Mitchell & Ness a New Era si dokáže s designem celé koruny čepice a kšiltu opravdu pohrát. Různé kombinace materiálů, designů a limitovaných edicí dělají ze snapbacks žhavého kandidáta na univerzální módní doplněk a ozdobu celého šatníku.

Není to jen pro puberťáky a Justina Biebera?

To je asi tak stejná hloupost, jako si myslet, že zmrzlina je jen pro děti. Snapback můžete nosit po celý rok k různým outfitům od těch vyloženě sportovních přes streetové až po ty formálnější, kdy si stačí jen dát pozor na zvolené barvy a materiály čepice. Pokud nebydlíte někde na vesnici v Dolním Jablůnčí, nikdo na vás přes prsty koukat nebude. Osobně bychom se minimálně teď na léto nebály ani neonových barev a opravdu hodně divokých potisků. K takto výrazné čepici pak stačí white tee, šortky, nějaké odpovídající sneakers a máte outfit jak od návrháře.

Je to na hlavu

Upřímně – většina módních trendů (dokonce i v pánské módě) na praktičnost moc nekouká, to potvrdí každý normální chlap, který se kdy vyzkoušel v obchodě skinny jeans. Snapbacks jsou ale světlou výjimkou, protože stále plní praktickou funkci kšiltovky, velikost je snadno nastavitelná a navíc nadělají majiteli i nějakou tu parádu. Zkuste se tak porozhlédnout po modelu, který by vám vyhovoval a osvěžte zas o kousek svůj vlastní osobitý styl.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář

  • RobX

    Jasně a všichni, kteří mají tetování jsou kriminálníci a každej s piercingem vykradl železářství. To, že je na něčem vyobrazené logo a ty to nosíš, naznačuje tvoje vlastní sympatie k dané značce. Je úplně jedno, jestli jde o sportovní boty, mobil, auto či třeba kšiltovku. To, že je pak to logo designově vyobrazeno, je už jen věcí vkusu. A americký pseudosport? Nevím, ale NHL mi nepřijde jako pseudo-hokejová liga, stejně tak NBA není košíková z Hip Hap Hopu. Fakt nevím, jak se někdo v roce 2014 může v diskuzi vytasit s takovým názorem.

  • Petr

    Nejsem profi hráč nějakého amerického pseudo-sportu ani neprodávám drogy v Brooklynu, takže už od puberty nevidím důvod proč bych měl běhat po světě oblečený jako nějaký nevkusný maskot. To bych rovnou mohl chodit převlečený za kačera Donalda nebo lišku ze stavební spořitelny.