Na každý delší telefon s dílny společnosti Apple se čeká s velkým napětím, což znamená jediné – minimum oficiálních informací a hromadu všelijakých drbů. Zde je 10 největších a nepodložených spekulací!

avatar

Roman Křivánek
Podnikatel na volné noze a vášnivý cestoval

1. Větší displej

Majitelé Samsungu a HTC si užívají velký displej (a menší komfort), takže zvětšení displeje u vlajkové lodi značky Apple by bylo docela pochopitelné. Podle všeho by měl mít iPhone 6 displej s úhlopříčkou 4.7″ a rozlišením 1704×960 pixelů.

2. iOS 8

Očekává se, že telefon poběží na iOS 8, který by měl přinést nejen nový vizuální styl, ale také vylepšené funkce a aplikace, za všechny jmenujme Siri a mapy. Dost možná do výbavy budou nově patřit i aplikace zaměřené na sport a zdravý životní styl.

3. Velmi odolné sklo displeje

Displej je věc, která se při pádu telefonu na zem většinou rozbije jako první. Nový iPhone by měl mít displej pokryt novým a velmi odolným materiálem, za tímto účelem Appple spolupracuje s továrnou GT Advanced.

4. Po dietě

Jablíčkové telefony nikdy nepatřily k těm největším a nejtěžším, nový model by ale i tak měl naskočit na vlnu tenkých žiletek.

5. Rychlejší a menší procesor

V novém přístroji by měl být nasazen procesor A8, který by měl zvýšit výkon o 20 až 30 % oproti A7 z iPhonu 5S.

6. Stabilizace obrazu

Nechcete mít rozmazané fotky? Novinka by údajně měla mít u čočky malý gyroskop, který zajistí stabilizaci obrazu a tím pádem také méně rozmazané fotky.

7. Další prapodivné senzory

Samsung je specialista na to, aby do telefonu nacpal víc senzorů než Američani do atomové ponorky. Apple by měl následovat jeho kroky a vybavit iPhone 6 dalšími senzory, opět pravděpodobně budou propojeny s aplikacemi zaměřenými na zdravý životní styl.

8. Rychlejší WiFi

Telefon iPhone 6 by měl podporovat standard 802.11ac, který podporuje až 3x větší přenosovou rychlost než 802.11n.

9. Konečně NFC

O podpoře NFC se u iPhonu mluví už tak dva roky. Teď by se konečně měla doopravdy do přístroje implementovat.

10. Představen v září

Nový iPhone 6 by měl být představen v září, do prodeje se pak dostane o přibližně dva týdny později.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář