Technologie se neustále vylepšují a nevyhne se jim žádná oblast našeho života. Tentokrát si představíme novinku ze světa cestovních zavazadel.

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

Není kufr jako kufr

Už jsme si zvykli na to, že mnoho věcí z našeho okolí se díky technologiím stává chytřejší, čímž rozhodně nemyslím pouze mobily, ale také různé kuchyňské spotřebiče, auta a třeba i oblečení. Ale kufr? Při jeho výběru se vždy hledělo na rozměry a kvalitu zpracování, ověření výrobci jako Samsonite mají dostatečně velkou nabídku, ze které je snadné si vybrat. Doba se však mění a technologie se nevyhýbají ani cestovním zavazadlům. Potřebujete důkaz?

Kufr budoucnosti od Rimowa

Luxusní světová značka kufrů Rimowa je synonymem pro vysoce odolné a velmi lehké kufry. Mezi fanoušky těchto kufrů patří piloti, vášniví cestovatelé a v neposlední řadě také podnikatelé, kteří tráví více času v letadle než doma. Rimowa se je a nejen je rozhodla potěšit revoluční novinkou, kterou je technologie bag2go. Za vznikem technologie stojí spolupráce firem Airbus, T-Mobile a Rimowa. Na kufru najdete displej překrytý gorilla glass (tvrzené sklo), přímo do kufru můžete jako majitel přes mobil nahrát štítek s kontaktem, kufr se dokáže sám stáhnout letenku a odbavit se. To ale není vše. V případě nadváhy se kufr spojí s databází dopravce (zatím funguje pouze s Lufthansou) a zjistí, zda-li má majitel dostatek nalétaných hodin k tomu, aby měl nadváhu kufru zdarma. Samozřejmostí je reportování polohy GPS, kufr tak budete mít neustále pod dohledem. Pro správu kufru stačí mít v telefonu nahranou speciální aplikaci. Technologie bag2go je skvělým důkazem toho, že je stále co vymýšlet a alespoň já věřím tomu, že zmíněné funkce se jednoho dne stanou standardem cestovních zavazadel.

Už i u nás?

Pokud vás technologie a celkově značka Rimowa zaujala, mám pro vás skvělou zprávu. Tyto kufry si můžete zakoupit a objednat i u nás v České republice. Tuto možnost vám přináší prodejce Delmas, jehož prodejnu najdete v Praze ve Vodičkove ulici a na Zličíně v Metropoli Zličín. Nechcete-li přeci jen předběhnout dobu, můžete pochopitelně vybírat z široké řady kufrů za přijatelné ceny, mezi kterými nechybí již zmíněný Samsonite ani velmi populární American Tourister. Ty potěší všechny cestovatele, kteří si potrpí na vysokou kvalitu a hezký design. Závěrem už si pouze dovolím dodat jednu osobní zkušenost, kterou je fakt, že zakoupení kufru je investice. Na kvalitě rozhodně nedoporučuji šetřit, protože kufr při cestách prochází nejednou zkouškou. Vybírejte si tedy takový, který vám vydrží. Doopravdy se to vyplatí

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář