Trávník stejně kvalitní a hustý jako ten na golfovém hřišti. Kdo by takový nechtěl i na své zahradě? Kromě správného hnojení a zalévání je samozřejmě důležité také sekání. Nákup té správné sekačky ale není hračka, jelikož na výběr máme stále víc různých vychytávek. Jaký model tedy vybrat?

avatar

Vilém Bartošák
Rodina a přátelství, za to stojí bojovat

Elektrická nebo benzinová sekačka: Jak se rozhodnout?

Elektrická sekačka – ideální na malou zahradu

Pokud pečujete o zahradu do 400 m2, představuje elektrická sekačka dobrou volbu. Je tichá, takže nebudete sekáním o víkendu rušit sousedy, navíc její provoz je ekologický. Jistě potěší i minimální nároky na její údržbu. Právě tuhle výhodu oceníte zejména po sezoně, kdy je třeba váš stroj uložit k zimnímu spánku. Jediné, co musíte udělat, je totiž očistit nože a skelet sekačky. Odpadá tedy výměna oleje, svíčky i odstraňování starého benzinu.

Nízká hmotnost, jednoduché ovládání

Ovládání elektrické sekačky zvládne i dítě. Má totiž nižší hmotnost než benzinová sekačka, takže zatáčení i tlačení sekačky dopředu nevyžaduje velkou sílu. To platí zejména v případě, že pořídíte sekačku s pojezdem. Jediné omezení spočívá ve způsobu pohonu – je třeba mít na dosah zdroj elektrické energie. Délka elektrického kabelu vás na malé zahradě nijak neomezí, v případě potřeby můžete situaci vždy vyřešit obyčejnou prodlužovačkou.

Benzinová sekačka zvládne i náročnější terén

Máte rozlehlou zahradu nebo váš trávník leží na náročnějším terénu? Pak je pro vás benzinová sekačka ideální volbou. Pokud se bojíte, že pro vás bude startování sekačky namáhavé, vyberte si model, který umožňuje jednoduché startování za použití automatického sytiče. Nebo prostě vyberte sekačku, kde startování spočívá ve zmáčknutí jediného tlačítka.

Pojezd a další vychytávky pro pohodlné ovládání

Benzinová sekačka může nabídnout spoustu vychytávek, které vám usnadní nejen sekání, ale i manipulaci s ní. V případě, že vám záleží především na jednoduchém ovládání, určitě sáhněte po sekačce s pojezdem. Vzhledem k vyšší hmotnosti se pojezd vyplatí ještě více než u její elektrické kolegyně. U většiny modelů lze nastavit i rychlost pojezdu. Komfortní ovládání zajišťuje také možnost nastavení výšky rukojeti.

Pod kapotou nejen sekačka

Pokud to s péčí o trávník myslíte opravdu vážně, bude se vám líbit vestavěný mulčovač. Tuto funkci nabízí jak elektrické, tak benzinové sekačky. Speciální konstrukce umožňuje posekaná stébla rozmělnit na jemnou drť. Výsledkem je ekologické hnojivo, které výborně pomáhá v růstu trávy. Zbaví vás také povinnosti často trávník zalévat, protože zamezuje jeho vysychání. Nejpříjemnějším bonusem je, že nemusíte řešit, kam s posekanou trávou, protože odpadá otravné vynášení plného koše.

Už máte jasno, která sekačka bude tou pravou pro péči o váš trávník?

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář