Výběr hostingu se dřív nebo později stane velkým otazníkem pro každého provozovatele internetové stránky. Máte malý web? Nebo naopak chystáte obří projekt? Nechte si poradit, podle čeho hosting vybrat!

avatar

Roman Křivánek
Podnikatel na volné noze a vášnivý cestoval

Hosting

Mnoho možností, jen jedna správná

Někdo, kdo do světa tvorby a provozování internetových stránek moc nevidí, asi ani netuší, co je to nějaký hosting. Když už, tak maximálně nadává, že tenhle či tamten web se načítá pomalu. Pohled z opačné strany je však mnohem komplikovanější. Jaký hosting si vybrat? A podle čeho vlastně vybírat? Jako provozovatel máte mnoho možností od hostingu zdarma přes virtuální server až po vlastní stroj, který usadíte někde v server housingu. Posoudit však cenu a výkon bývá taktéž nelehký úkol. O to víc, když ani nevíte, jak moc rychle váš projekt poroste a jaké parametry hostingu bude při běžné či naopak zvýšené zátěži požadovat. U některých redakčních systémů stačí nainstalovat několik pluginů a ze svižného webu máte web, který většina lidí před načtením hlavní strany zavře.

Když jde o peníze

A věřte, že vás špatně vybraný hosting může připravit o dost peněz! Dva příklady přímo z praxe:

1) Když jsem ještě jako student dělal weby, objednala si u mě tvorbu webu majitelka menšího penzionu. Tlačila na cenu a trvala na tom, že vše bude spuštěno na hostingu zdarma, pouze s nějakými příplatky za možnost využívat mailovou schránku. Vůbec jí nevadilo, že poskytovatel freehostingu dává nahoru na stránku reklamu na konkureční penziony. Poradit si nenechala a asi po šesti letech mi volá, že web je pryč a bylo to pravda. FTP nedostupné a po poskytovali se slehla zem. Starý disk jsem bohužel někde ztratil a jinou zálohu nenašel. Paní tak přišla o web, který jí měsíčně přiváděl zákazníky.

2) Po škole jsem začal pracovat v jedné pražské firmě, která provozovala e-shop. Obrat stačil akorát tak na to, aby uživil pár zaměstnanců, takže se šetřilo všude možně včetně hostingu. Do dnes si pamatuju, jak v hlavních zprávách na Nově mluví Rey Koranteng o produktu, který jsme ve velkém naskladnili jako jedni z prvních v ČR… a pár sekund na to stránky nefungovaly. Lidé se k nám dostávali přes výsledek vyhledávání ze Seznamu a e-shop takovou zátěž prostě neutáhl. Nepochybně by část z nich rovnou nakoupila, majitel tehdy raději ani nevyčíslil škodu a zaplatil lepší hosting. Něco podobného jsme pak zažili ještě několikrát, stačil rozhovor někde v rádiu či na větším webu. Návštěvnost vždy několikanásobně vyrostla.

Když máte kam manévrovat

Možná si tak říkáte, že je úplně nejlepší mít zaplacený kvalitní hosting a být na vše připraven. To se snadno řekne a byla by to ideální varianta, nicméně všechno něco stojí a platit naddimenzovaný hosting jen tak pro sichr si dnes může dovolit málokdo. Tak jak na to? Řešení přináší The Hosting od WebSupport, protože právě s ním vám odpadá řada starostí a řešení. Vše máte pod jednou střechou a bez omezení. Vyberte si prostor od 1 GB do 250 GB, který můžete využít pro libovolný počet e-mailových schránek, databází, webů a domén. Vezmeme-li v potaz, že nejoblíbenější varianta o velikosti 20 GB vyjde na pouhých 151,57 Kč bez DPH za měsíc, máme zde opravdu flexibilní a cenově dostupný hosting. Velikost lze navíc snadno upravit podle toho, kolik úložného prostoru zrovna potřebujete. To vše pochopitelně s neomezeným trafficem, nadpůrměrnou dostupností, pravidelným zálohováním dat. Pro větší a náročnější projekty nabízí WebSupport tyto serverová řešení.

The Hosting

Administrace i bez administrátora

Hodně webových problematik má kolem sebe vytvořenou neprostupnou auru, která se snaží majitele firem a podnikatele přesvědčit o tom, že si bez drahého ajťáka ani neškrtnou. Jednou z nich je nepochybne také hosting. Cizí názvy technologií mohou být sice matoucí, ale to neznamená, že si hosting nemůžete spravovat ve vlastní režii. WebAdmin od WebSupport je velmi přehledný, intuitivní a ke každé funkci či nastavení přináší přehlednou nápovědu. Snadno si zkontrolujete vytíženost hostingu a snadno vyřešíte situaci, kdy potřebujete zvětšit prostor pro váš web. Jedete vlastním tempem a vše máte pod kontrolou, The Hosting pochopitelně podporuje WordPress, Joomlu a Drupal, na kterých dnes dokáže díky vhodné šabloně postavit web či rovnou e-shop opravdu každý. Hosting nyní však poroste společně s webem, takže konečně víte, že neplatíte zbytečně víc za něco, co nepotřebujete.

Líbí se vám tento příspěvek?

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář