Srazili jste po cestě zvíře, které vám způsobilo nemalé poškození vašeho vozu? Z čeho zaplatíte škodu a co byste měli dělat, když je zvířetem domácí mazlíček?

avatar

Pavel Mejstřík
Internet je mým světem

Nesnažte se zvířeti vyhnout

Řada řidičů srazí srnu, jelena nebo divoké prase při průjezdu lesem nebo mezi pastvinami. Velká zvěř vám na rozdíl od bažanta nebo ježka může způsobit značnou škodu na vašem automobilu. Při čelním nárazu dochází k rozbití předního skla a pomačkání karosérie auta. Nicméně lepší čelní náraz do zvířete, než se snažit uhnout a narazit například do stromu. Tam bývají následky mnohdy fatálnější. Máte-li uzavřené havarijní pojištění, nemusíte se bát. Peníze na opravu auta dostanete.

Zavolejte policii

Havarijní pojištění kryje řadu rizik, které si navolíte sami při jeho sjednávání. Srážka se zvířetem přitom tvoří zhruba 4 % všech hlášeních nehod. Nejčastěji se jedná o brzké ranní nebo naopak večerní hodiny, kdy se zvířata vydávají na průzkum terénu a za potravou. Jakmile srazíte zvěř, zavolejte policii. Ta sepíše protokol o nehodě a navíc zajistí odstranění mrtvého zvířete z vozovky. Policii volejte i v případě, že poškození vašeho vozidla není nijak markantní.

Srážka s kočkou nebo psem

Co když projíždíte obcí a do cesty vám vběhne pes nebo kočka? To bývá větší oříšek. Byť tato zvířata nezpůsobí příliš velkou škodu, citová újma majitele je značná. Pokuste se s majitelem čtyřnohého mazlíčka domluvit. Teoreticky byste mohli žádat peníze na opravu auta na něm, ale celá situace skončí spíš vaší omluvou. Opravu si zaplatíte z havarijního pojištění.

Havarijní pojištění vás jistí

Abyste zbytečně neplatili větší finanční obnos za pojištění, než musíte, udělejte si průzkum. Na www.ePojištění.cz využijte online srovnávač, který vám okamžitě ukáže výsledky nabídek pojišťoven. Navíc okamžitě zjistíte, kolik ušetříte. Havarijní pojištění kryje škody na vašem majetku, a vás tak nepřekvapí nenadálá situace, která by vás jinak vyšla draho.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář