Do nového roku s novým vozem. Pokud si i vy říkáte to samé, je dobře, že čtete právě tento článek.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Trh s vozy je stále více konkurenční prostředí a s trochou umu toho můžete jako spotřebitel využít. Trh nových vozů je víceméně neměnný, protože ceny jsou, byť s malými rozdíly, v podstatě stanovovány zastoupeními hlavních koncernů. Jiná situace je ale u nákupu ojetých vozů z autobazaru. Za ty samé peníze můžete koupit téměř nepojízdnou rachotinu i stroj, který vám bude spolehlivě sloužit dlouhá léta. Konkurence je neúprosná a vy jako spotřebitel z toho můžete maximálně vytěžit. Jak na to?

Ještě, než vkročím do autobazaru

Aby váš lov nového ojetého automobilu dopadl úspěšně, je třeba udělat několik kroků, ještě než navštívíte autobazar. Vyhlášené autobazary obvykle zveřejňují na internetu veškeré informace o prodávaných vozech. Platí to minimálně pro pražské autobazary, ale řekl bych, že tento trend se již rozmohl do všech částí naší země. Díky tomu si mohu vyfiltrovat, jaké autobazary nabízí vozy, které se mi líbí. Obvykle u prodávaných vozů autobazar zveřejňuje jméno vozu, rok výroby, technické údaje, informace o původu, cenu a velké množství fotografií. Inspirací může být například pražský autobazar Auto Výhybka Praha, kde všechny tyto informace nalezneme.

Prověření vozu na místě

Najdu-li si vůz splňující moje představy a osobně navštívím autobazar, moje ostražitost by zde neměla končit. U uvažovaného vozu si rozhodně od autobazaru vyžádejte potvrzení o jeho původu ze systémů CEBIA nebo CARDETEC. Jsou to mezinárodní systémy, které vám potvrdí například, že vůz není kradený a nemusíte se bát možných komplikací v budoucnu. Kromě prověření dokumentů si vůz také prověřte během testovací jízdy. Pro slušné autobazary toto není problém. Například již zmiňovaný autobazar Auto Výhybka Praha poskytuje obě dvě služby automaticky.

Při důkladném výběru autobazaru můžete koupit ojetý vůz za slušných podmínek. Jako například tuto Dacii Dooker (r.v. 2014) za 178 000 Kč.

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář