Máte doma luxusní auto, kterým se velmi rádi pochlubíte? Proč ne? Vždyť moderní rychlé vozy jsou krásné a jízda v mnohých z nich je skvělým zážitkem. Každá věc ale potřebuje pravidelnou údržbu a u aut to pochopitelně platí taktéž. Není se čemu divit, protože neustálé i občasné využívání automobilu vede k tomu, že se jak jeho exteriér, tak i vnitřní části do jisté míry opotřebují. Co je tedy zapotřebí řešit v interiéru luxusního auta úplně nejčastěji? Nepřestávejte číst, prozradíme vám to.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Jak se starat o interiér luxusního vozu?

Kontrola všech funkcí

V luxusních autech nechybí mnohé unikátní funkce. Jejich nepoužívání by bylo doslova hříchem. I proto se vyplatí čas od času všechny vyzkoušet. Jednat se může třeba o specifické podsvícení interiéru, případně zapojení nejrůznějších moderních audio systémů. Prostě si uděláte diskotéku. Vaše děti ji jistě ocení. Stejně tak vyzkoušejte třeba masážní sedadla. Vždyť taková masáž zad, šíje a beder stojí za to. Ač by byla třeba neplánovaná…

Pravidelné vysávání a čištění sedáků

V každém případě se také zaměřte na vysávání interiéru vozu. To je nezbytné. Vysávat je třeba v pravidelných intervalech, a to klidně každý druhý den. Záleží na tom, jak si svého vozu vážíte a chcete-li ho mít neustále v čistotě. Buďte každopádně důkladní. I pokud si necháte vyrobit autokoberce na míru, mnohdy se pod ně dostanou různé částečky. Těch se prostě a jednoduše zbavte tak, že koberec z auta vytáhnete ven.

Leštění palubní desky a dalších prvků

Máte doma speciální leštěnku na palubní desku a další součásti automobilu? Pokud ne, určitě si takovýto přípravek zakupte. Nestojí tolik peněz a odměnou za jeho aplikaci vám bude krásný lesklý a čistý interiér. Vyčistit je takto zapotřebí i volant a jiné části auta.

Údržba autokoberců

Je důležitá a měla by být pravidelná. Třeba takové moderní originální autokoberce BMW se vyplatí vydrhnout i mokrým hadrem, případně kartáčkem.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář