Nejprve se zamyslete nad tím, kam chcete televizi umístit. Chcete jí pověsit na zeď? Potřebujete televizi naklopit, natočit, případně obojí?

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Zkontrolujte nosnost

„Primární je zjistit VESA standard vašeho televizoru, dále jeho rozměry a hmotnost. VESA standard je rozteč otvorů pro uchycení televize na držák. Úhlopříčka televizoru, není v tomto případě vůbec důležitá, při výběru se podle ní neřiďte. Důležitá pro výběr televizoru je ovšem jeho hmotnost, která je limitujícím faktorem z hlediska nosnosti držáku. Každý model držáku musí mít specifikovánu maximální nosnost, která se velmi liší model od modelu. Některé držáky unesou zátěž do 20 kg, další 50 kg a profesionální třeba i 90 a více kilogramů, s garancí bezpečného používání,“ říká specialista Stell Václav Kliner.

Proces připevnění

Většina nových televizorů s plochou obrazovkou je navržena tak, aby mohla být namontována na stěnu. Televizory tedy mají předem připravené otvory na zadní straně, které slouží k upevnění držáků. Největší výhodou televizorů na stěnách je prostor, který vám ušetří. Jsou tenké a mohou být zajištěny tak blízko u stěny, že o nich sotva víte. Televizor na zdi rak představuje nejenom moderní a elegantní doplněk, ale tvoří dominantu celé místnosti. I když by se mohlo zdát, že proces připevnění televize na držák je příliš složitý a nebezpečný, opak je pravdou. O tom, že je montáž jednoduchá se můžete přesvědčit ve videu značky Stell, kde je zachycena montáž polohovatelného držáku SHO 3310. Značka Stell přidává navíc ke každému držáku návod.

Kam televizi umístit?

Televizor připevněný na zdi usnadňuje dosažení optimální vzdálenosti pro její sledování, a tak snižuje pravděpodobnost namáhání očí a krku. Televizi si díky držáku můžete připevnit do takové výšky, která vám vyhovuje. Ač je instalace celkem jednoduchá, obtížnější je vymyslet místo, kam televizi umístit. Je zde riziko, že byste mohli televizi umístit příliš vysoko, nebo příliš nízko. Také je potřeba dávat pozor, abyste ji nepřipevnili na místo s přímým slunečním svitem.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář