Pokud si koupíte nový vůz, samozřejmě chcete, aby co nejdéle vypadal jako nový. Proto mu také svědomitý majitel automobilu věnuje pravidelnou údržbu. Existují však určité pomůcky, které vám mohou usnadnit ochranu vozu proti potenciálnímu specifickému poškození. V tomto našem článku se podíváme, k čemu jsou dobré třeba takové plastové lemy na blatníky nebo gumové koberce, které se používají v interiéru.

avatar

Redakce eMuži.cz
Držíme při sobě

Čistý interiér

V autě se samozřejmě chceme především cítit dobře, proto bychom si měli zakládat také na čistotě interiéru. Zejména zimní měsíce nebo deštivé dny na jaře či na podzim, znamenají také zvýšenou zátěž našeho interiéru co do nutnosti se vypořádat se špínou. Ve voze se totiž samozřejmě nezouváme, takže si do něj nosíme veškerou špínu zvenčí, která nám zůstane na podrážkách. Tady jsou velmi dobrým pomocníkem právě gumové rohože, které zabrání nejhoršímu zašpinění podlahy v autě. Můžete tak nastupovat, aniž byste museli mít obavu, že zbytečně nadměrně znečistíte vnitřek vozu.

Mechanická ochrana blatníků

Když máme za sebou interiér, pojďme se podívat také na ochranu vozu zvenčí. Možná jste už někdy slyšeli o plastových lemech. Jde o mechanické prvky, které jsou vyrobeny z ABS plastu a jedná se o velmi odolný materiál. Plastové lemy blatníku se lepí s použitím speciálního lepidla a překryjí poměrně velkou plochu. Ochráníte tak například vnitřní hranu lemu samotného blatníku, což je část, která vyžaduje ochranu nejvíce. Než budete samotný lem lepit, je důležité zajistit:

  • Důkladné odmaštění povrchu
  • Ošetření antikorozním přípravkem

Před samotným lepením lemu se hodí, pokud styčnou plochu lemu zdrsníte. Ošetření antikorozním přípravkem je důležité proto, aby karoserie pod plastovým lemem neměla tendenci ke korozi. Se samotným lepením lemu vám mohou pomoci stolařské svorky, díky kterým bude lépe držet pevně na místě, než zaschne lepidlo.

      

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář