Na světě existují věci, které si kupujeme, protože musíme. A pak existují věci, které si kupujeme, protože chceme. Doslova toužíme před prodejcem otevřít svoji peněženku a vykřiknout – „vezměte si moje peníze!“ Pro všechny milovníky stavebnice LEGO taková situace nejspíš nastane ve chvíli, kdy za pultem nebo v nabídce e-shopu spatří krabici s legendárním autem Mini Cooper.

avatar

Patrik Vrabec
Sport, turistika a vaření pro můj volný čas

Milovníci LEGA jásají. Mini Cooper předčil všechna očekávání

Britská klasika v 1077 kouscích

Nemusíte být žádným špičkovým znalcem aut, abyste věděli, jak Mini Cooper vypadá. Toto britské auto v našich luzích a hájích proslavil zejména nesmrtelný herec Rowan Atkinson aka Mr. Bean – a pohled na auto sestavené z kostiček LEGA vám slavného komika určitě připomene. Jinak ale tvůrci stavebnice k Mini Cooperu přistoupili se vší vážností – po sestavení 1 077 kousků před vámi vyvstane dokonale propracované dílo, které myslí i na ty nejmenší detaily.

Až od 16 let

Dáte nám zapravdu, jakmile otevřete přední kapotu a prohlédnete si motor. Nebo když z kufru auta vytáhnete piknikový set včetně nápoje, bagety a ubrusu. Kufr je vůbec kapitolou sám o sobě – má totiž dvojité dno a pod zmíněným piknikovým setem najdete i rezervní kolo. To pro případ, že byste náhodou měli defekt.

Detailně propracovaný je také interiér samotného vozu, který si můžete zblízka prohlédnout po otevření odnímatelné střechy. Sklápěcí sedadla, funkční volant, řadicí páka, ruční brzda – Mini Cooper je skutečně uměleckým dílem a jeho zařazení do série LEGO Exclusive (tedy těch nejnáročnějších stavebnic) má své opodstatnění. Výrobce přímo na krabici proklamuje, že stavebnici by měli skládat až děti starší 16 let.

Pořádný macek

Asi vás nepřekvapí, že model o 1 077 kostičkách nebude žádným drobečkem. Na délku Cooper měří 25 cm, na výšku 11 cm a na šířku má 14 cm. Není tedy o moc menší, než další legendární vozidlo z dílny LEGA – Volkswagen Westfalia, který v rámci série Creator vyšel už v roce 2011. Pokud jste hrdými majiteli tohoto obytného karavanu, pak je pro vás Cooper doslova povinností. Povinností velmi příjemnou.

Líbí se vám tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédněte další zajímavé příspěvky

Přidejte komentář